Нове дослідження підтвердило ефективність ліків, які розріджують кров, при коронавірусі

4 жовтня 2021, 16:55
Читать новость на русском

Джерело:

Science Direct

У новому дослідженні вчені вперше оцінили ефективність прийому антикоагулянтів до або після зараження COVID-19 в зниженні ризику госпіталізації й смертності у пацієнтів, що мають показання для прийому таких препаратів.

Дослідження антикоагулянт

У важких пацієнтів з COVID-19 дуже високий ризик утворення тромбів у венах або артеріях. Ці патології частіше розвиваються при тяжкому перебігу COVID-19, особливо у хворих з груп ризику. 

Також на тему: Перші таблетки проти коронавірусу готові: вони знижують ризики госпіталізації та смерті на 50%

Вчені проаналізували дані близько 6,2 тисячі дорослих пацієнтів з COVID-19, з які 598 були госпіталізовані. У цій групі 160 осіб регулярно приймали антикоагулянти до інфікування.

Антикоагулянти вдвічі зменшують ризик смерті від COVID-19

Результати показали, що застосування антикоагулянтів в амбулаторних умовах було пов'язано зі зниженням ризику госпіталізації на 43%. Імовірність потрапити в лікарню знижувалася навіть у тих пацієнтів, які були старші й мали хронічні захворювання в порівнянні з іншими учасниками дослідження, яким було потрібно лікування в стаціонарі.

Препарати для розрідження крові, незалежно від того, чи використовувалися вони до зараження COVID-19 або були призначені під час госпіталізації, знижують смертність майже вдвічі
– зазначили науковці.

Вчені також зазначили, що близько половини пацієнтів, яким призначають препарати для розрідження крові за різними показниками, не приймають їх. З урахуванням того, що люди з порушенням згортання крові особливо уразливі для важких ускладнень коронавірусу, вони мають пам'ятати, що антикоагулянти можуть буквально врятувати їхнє життя.

Раніше велике клінічне дослідження, яке провели в шести країнах, підтвердило ефективність прон-позиції (на животі) для пацієнтів з COVID-19, які отримують кисневу підтримку. Цей простий і доступний в будь-якому стаціонарі захід допомагає хворим уникнути штучної вентиляції легенів.