Низький рівень кваліфікації: експерт розповів, чому лікарі не вакцинуються і чим це загрожує
В Україні не всі медики хочуть вакцинуватися. Зокрема в реанімаційному відділенні Олександрійської лікарні в Києві на щеплення погодилися лише 2 з 24 медичні працівники.
Імунітет людини, яка перехворіла, має тимчасовий термін захисту. Про це в ефірі розповів голова Координаційної ради благодійної організації "100% життя" Дмитро Шерембей.
Важливо Старт щеплення на Харківщині: перша вакцинована лікарка розповіла про враження
Страшний сигнал для системи
За його словами, єдина технологія, яка може захистити, це світова практика – вакцинація. Робити щеплення потрібно навіть тій людині, яка перехворіла.
Те, що лікарі не вакцинуються, це страшний сигнал для всієї системи, що рівень освіти, знань і розуміння технології дуже низький. Це означає, що медики мають низький рівень кваліфікації,
– зазначив Шерембей.
Чому лікарі повинні вакцинуватися: дивіться відео
Хто повинен це змінити
Він зауважив, що таку ситуацію потрібно змінювати, перш за все, міністерству охорони здоров'я. Воно повинно вибудовувати політику на наукових даних, а не на міфах і брехливих історіях.
Я думаю, що МОЗ потрібно організувати інформаційну кампанію всередині системи. Щоб всі лікарі, які працюють на передовій, обов'язково взяли участь у вакцинації,
– зауважив експерт.
За словами Шерембея, це єдиний спосіб захистити не тільки їх, але й тих пацієнтів, які потрапляють в лікарні. Також він додав, що головні лікарі медзакладів повинні давати аргументацію, з якої причини їхній персонал відмовляється від цієї медичної технології.
Про те, які документи потрібно мати для вакцинації – читайте за посиланням.