Не треба розводити зраду, – Степанов про гроші, яких бракує на вакцини

13 квітня 2021, 23:49
Читать новость на русском

Міністр охорони здоров'я Максим Степанов пояснив, звідки збираються взяти 6,5 мільярдів гривень на вакцини. Саме цієї суми бракує для закупівлі через нестачу держфінансування.

Україні не вистачає ще 6,5 мільярда гривень для закупівлі необхідних вакцин. Щодо їхньої купівлі уже укладені договори з відповідними компаніями.

Важливо Усі, хто зараз вакцинуються препаратом CoronaVac, гарантовано отримають другу дозу

Чому виникла нестача фінансування

За словами Степанова, коли формували держбюджет на 2021 рік МОЗ просило на закупівлю вакцин понад 15 мільярдів гривень. Втім з цієї суми отримали майже у чотири рази менше – 4 мільярди гривень.

Необхідні гроші на купівлю вакцин "позичать" з грошей, які виділили на купівлю вакцин у четвертому кварталі, тобто кінця 2021 року.

Щоб не вносити зміни до Держбюджету і не втрачати час, ми вирішили тимчасово перевести цю суму з четвертого кварталу Програми медичних гарантій на закупівлю вакцин,
– пояснив міністр МОЗ.

Степанов зазначає: гроші переведуть тимчасово. Опісля Міністерство фінансів має зобов'язання повернути цю суму назад.

Зверніть увагу! Національна служба здоров'я України попереджала, що в проєкті державного бюджету на 2021 рік на вакцинацію від коронавірусу закладено недостатню суму коштів.

Вакцинація в Україні: головне

  • За минулу добу в Україні проти COVID-19 щепили 10 135 осіб.
  • Усього з початку кампанії з вакцинації провели 388 404 щеплення.
  • Лише 5 осіб отримали дві дози вакцини, і те – двоє з них першу дозу отримали за кордоном.
  • 13 квітня в Україні почали щепляти китайським препаратом CoronaVac.
  • Нещодавно Україна уклала договір з американською корпорацією Pfizer на поставку 10 мільйонів доз вакцини проти COVID-19. Перша партія має прийти вже наступного тижня.
  • Україна – член глобальної ініціативи COVAX. Вона спрямована на рівномірний поділ вакцин між країнами, які самі не можуть її виробляти. Відтак загалом ми отримаємо 8 мільйонів доз.