Назвали ознаку, що свідчить про майбутній розвиток хвороби Альцгеймера

18 жовтня 2018, 13:29
Читать новость на русском

Дослідження вчених з Університету Пенсільванії свідчить про те, що підлітки з порушеннями сну більш схильні до розвитку хвороби Альцгеймера в майбутньому.

Про це пише The Daily Mail.

Читайте також: Кому варто проходити 10 тисяч кроків щодня: пояснює тренер

Експерименти на мишах допомогли вченим проаналізувати вплив на мозок хронічного браку сну та переривчастого сну. З'ясувалося, що нестача сну зменшує кількість нейронів в головному мозку, а переривчастий сон сприяє скупченню в мозку токсичного тау-білка.

Фахівці пов'язують це з тим, що у тінейджерів, які мало сплять ночами або прокидаються, частіше утворюються небезпечні бляшки в головному мозку. Це призводять до виникнення одного з різновидів деменції – хвороби Альцгеймера.

Вчені зазначають, що саме в підлітковому віці такі порушення сну можуть бути особливо небезпечні для здоров'я. Оскільки цей період є критичним для розвитку нервової системи.

За рекомендаціями науковців, особам віком до 18 років необхідно спати не менше 8 годин на добу.

До слова, американські дослідники з Університету Джонса Хопкінса з'ясували, що денна сонливість у людей похилого віку може бути симптомом розвитку хвороби Альцгеймера.

Що таке хвороба Альцгеймера? Це захворювання, яке виникає у людей у похилому ​​віці. Воно характеризується послабленням функцій головного мозку. Через це людина не може піклуватися про себе самостійно – вона потребує постійного нагляду і сторонньої допомоги.

Більше новин, що стосуються лікування різноманітних захворювань, медицини в Україні, здорового способу життя та харчування, вагітності та пологів, відкриттів у сфері медицини та багато іншого – читайте у розділі Здоров'я.