Чи насправді біг допомагає побороти депресію: відповідь психолога
Джерело:
"Громадське радіо"Часто можна почути поради на кшталт "йди в тренажерний зал або побігай і депресія мине". Втім, це складний стан у людини. Він може призвести до руйнівних наслідків.
Психолог Андрій Заєць розповів, чи є правда в таких порадах. Він пояснив, що у депресії є декілька складових.
Увага Чи справді від антидепресантів набирають вагу
Яка буває депресія
Фізична активність допомагає боротися лише з однією з них. Це ключ до розуміння, чому комусь тренування допомагають долати депресію, а комусь – ні.
Це працює для якогось відсотку вибірки. У терапії це називають поведінкова активація,
– зазначив психолог.
Якщо коротко, то в депресії є 3 "голови":
- біологічна – розлад нейромедіаторів у мозку;
- психологічна – нездатність відстоювати свої межі;
- соціальна складова – відчуженість, самотність, відчуття меншовартості.
"Фізична активність гарно справляється з біологічною частиною. Відбувається регуляція рівня збудження. При депресії рівень збудження знижений", – пояснив фахівець.
Одним із симптомів депресії є це нездатність піднятися, щось зробити, відсутність волі, нездатність підняти кінцівку, щоб, наприклад, піти зробити сніданок. Саме через фізичну активність, рівень збудження може піднятися, і тоді людина відчуває більше життєвих сил. Тоді вона здатна на більше, зокрема і і на турботу про себе.
"Але це працює не у всіх, бо дві інші "голови" можуть мати більший вплив. Якщо важка депресія, то поведінкова активація – це просто вийти у сквер біля дому і сісти на лавочку. Це вже суперова фізична активність", – додав Заєць.
Довідка. Депресія – це захворювання, при якому людина тривалий час (не менше 2 тижні) почувається пригнічено, втрачає інтерес до занять, які раніше приносили задоволення.