Наразі в Україні виявили всього 17 випадків Дельта-штаму, – МОЗ
Штам коронавірусу Дельта продовжує поширюватись не лише світом, а й Україною. Так, зафіксували майже два десятки цього варіанту недуги.
Головний санітарний лікар України Ігор Кузін сказав про 17 випадків Дельта-штаму. Про це він повідомив під час брифінгу.
Увага Повністю вакциновані люди також можуть передавати Дельта-штам коронавірусу, – CDC
Також він підтвердив, що 1 пацієнт помер. Більшість випадків підтвердили методом ПЛР-тестування. Їх зафіксували у:
- Києві;
- Закарпатській області;
- у Львівській області.
Відомо, що більшість хворих нещодавно повернулися із Російської Федерації та інших країни, де зараз розповсюджений штам Дельта.
Про перебіг недуги
За словами Кузіна, клінічний перебіг хвороби в Україні не відрізняється від більш типового варіанту коронавірусної хвороби. Втім, є поодинокі повідомлення про те, що не завжди працюють звичайні схеми лікування.
Головний санлікар додав, що штам Дельта, попередньо, розповсюджується вдвічі швидше, ніж штам Альфа, який спочатку циркулював в Україні.
Є попередні дані про те, що в зараження штаму Дельта важчий перебіг, але інформація ще збирається. Попередньо, в 2,6 рази зростає необхідність у палатах інтенсивного лікування або в госпіталізації та наданні заходів інтенсивного втручання,
– наголосив Кузін.
Разом з тим, поки не можна з точно сказати, що цей штам призводить до вищого показника смертності.
Штам Дельта: головне
Джерело: МОЗ України
- Його вперше виявили в Індії. Нині його зафіксували у понад 100 країнах світу.
- Ще на початку травня ВООЗ оголосила Дельту міжнародною загрозою через численні занепокоєння.
- Згідно з даними служб громадського здоров'я Великої Британії, Дельта-штам коронавірусу в 1,6 раза більш контагіозний та у 1,45 раза збільшує ризик необхідності інтенсивного лікування. Потреба в госпіталізації виникає вдвічі частіше, ніж при інфікуванні звичайним штамом COVID-19.
- Як повідомили у британському МОЗ, ризик заразитися штамом Дельта повторно на 46% більший, ніж Альфою. При цьому найвищий ризик спостерігається вже через пів року після першого зараження й одужання.