МОЗ просить депутатів ввести надзвичайний стан в Україні

23 березня 2020, 14:43
Читать новость на русском

Міністр охорони здоров'я Ілля Ємець виступає за впровадження в Україні надзвичайного стану через епідемію коронавірусу. Він наголосив, що при відповідному голосуванні депутати мають не боятися, а проявити силу волі.

Про прохання щодо запровадження надзвичайного стану мовиться у повідомленні пресслужби Міністерства охорони здоров'я.

Важливо Міністр охорони здоров'я Ємець йде у відставку, – Гончаренко

Міністр висловив переконання, що коли б такий режим запровадили ще раніше, то вдалося з запобігти розповсюдженню епідемії територією України.

Я говорив про це ще з першого дня своєї роботи в Уряді. Це треба було робити з самого початку. Якби це вдалося, то такого поширення, яке зараз геометрично розвивається, не було б,
– зауважив Ілля Ємець.

Окремо він звернувся до депутатів Верховної Ради і закликав їх проголосувати за введення надзвичайного стану. Мовляв, вони повинні проявити силу волі, не боятися, а зібратися і підтримати це рішення для порятунку українців.

Цікаво, що перед таким голосуванням і самі депутати мають пройти експрес-тестування на коронавірус.

Міністр також заявив, що для ефективної боротьби з поширенням коронавірусу в Україні всі українці повинні зайняти свідому позицію, мінімізувати контакти з іншими, дотримуватися правил гігієни, а також виконувати поради МОЗу.

Станом на 22 березня підтвердили 47 випадків зараження коронавірусом. Загалом в Україні вже 3 смертельні випадки від коронавірусу. Проте у Чернівцях вилікували першого хворого.

Головне про поширення коронавірусу в Україні

  • 22 березня зафіксували ще 26 випадків захворювання на Covid-19. Таким чином загальна кількість випадків збільшилась до 73. 22 людини перебувають у важкому стані.
  • З 12 березня 2020 року в Україні ввели загальнонаціональний карантин, щоб зупинити поширення коронавірусу. Попередньо, він триватиме до 3 квітня.
  • З 16 березня 2020 року закриті свої кордони для іноземців, а з 18 березня заборонене залізничне, авіа, автобусне міжміське пасажирське перевезення. Деяких містах встановлюють обмеження на рух громадського транспорту.
  • На час карантину не працюють усі навчальні, культурні, розважальні, спортивні заклади, ресторани, кафе, кінотеатри тощо. Винятки – аптеки, продуктові магазини, АЗС, банки.


Як вберегтися від коронавірусу / Інфографіка 24 каналу

Більше новин, що стосуються лікування, медицини, харчування, здорового способу життя та багато іншого – читайте у розділі Здоров'я.