МОЗ озвучило план дій у боротьбі проти неефективних ліків
Лише за 2017 рік українці витратили майже 14 мільярдів гривень на так звані "фуфломіцини", які не лікують від недуг. Міністерство охорони здоров'я боротиметься з поширенням неефективних препаратів.
Про це розповіла в.о. міністра охорони здоров'я Уляна Супрун на своїй сторінці у Facebook.
"Багато пацієнтів купують ліки самостійно – без консультації з лікарем та за поради знайомих, інтернету чи реклами. Натомість, деякі компанії та аптеки, що їх продають, більше зацікавлені не в здоров'ї пацієнтів, а у власній вигоді", – зазначила Супрун.
Читайте також: Колосальні суми: на які неефективні ліки українці даремно витрачають гроші
Окрім недобросовісного наживання на українцях це створює велику небезпеку для здоров‘я та життя. Тож МОЗ боротиметься з компаніями, які хочуть нажитись на людях.
1. Програма "Доступні ліки", за якою можна отримати безкоштовно лише ефективні та безпечні препарати від серцево-судинних захворювань, діабету 2 типу чи бронхіальної астми.
2. Запровадження Національного переліку лікарських засобів, у який увійшли 427 безпечних та реально працюючих речовин від всіх розповсюджених хвороб.
3. Закупівлі ліків міністерством через міжнародні організації.
Чимало українців купують ліки самостійно чи за поради знайомих
4. Введення міжнародних настанов лікування у українську медичну систему, завдяки якому кожен лікар може бути впевнений, що призначений препарат дієвий та ефективний.
5. Створення Агентства з оцінки медичних технологій, експерти якого на науковому рівні будуть аналізувати та порівнювати ефективність лікарських препаратів, методів лікування та діагностики.
6. Впровадження системи електронного здоров‘я – зберігати в єдиній системі всі виписані рецепти. Аналіз такої інформації можна використати для ефективності призначених ліків.
7. Розроблення законопроекту, що скасовує видачу спеціального дозволу від МОЗ України на заняття народною медициною.
8. Розроблення законопроекту, що обмежує рекламу лікарських засобів. Зокрема, буде введено заборону на будь-яку рекламу народної медицини та цілительства.
9. Запровадження ліцензування лікарів за міжнародними протоколами.
Більше новин, що стосуються лікування різноманітних захворювань, медицини в Україні, здорового способу життя та харчування, вагітності та пологів, відкриттів у сфері медицини та багато іншого – читайте у розділі Здоров'я.