МОЗ звинувачує "Медзакупівлі" у зриві закупівель на мільярд гривень
Міністерство охорони здоров'я звинувачує держпідприємство "Медичні закупівлі" у зриві закупівель ліків та медвиробів на суму 950 мільйонів гривень.
Про це на брифінгу повідомила заступниця міністра охорони здоров'я Світлана Шаталова.
Також на тему: Грищук заявив, що НАБУ почало розслідування про закупівлю вакцини: до чого тут Степанов
За її словами, від початку МОЗ працювало над розв'язання серйозної проблеми, яка виникла внаслідок численних зривів закупівель, які допустило державне підприємство "Медичні закупівлі України".
Вона зазначила, що МОЗ вважає винним у цьому керівника ДП "Медичні закупівлі" Арсена Жумаділова. Та визнало роботу державного підприємства "Медичні закупівлі" у 2020 році неефективною.
Шаталова звинуватила підприємство у зриві закупівель на суму 949,7 мільйона гривень із доведених до них 5 мільярдів 982 мільйонів гривень. З 483 позицій 108 було не закуплено. За її словами, це препарати за дуже важливими напрямками, де лікування повинно бути безперервним.
Скандал між МОЗ і ДП "Медичні закупівлі": що відомо
- 3 січня Арсен Жумаділов звинуватив Степанова в тому, що він неправомірно вимагає від "Медзакупівлі" погоджувати всі закупки вакцин проти COVID-19 із МОЗ та втручається в переговори.
- Як розповів керівник "Медзакупівель", Україна могла отримати вакцину від Sinovac щонайменше на 1 долар США дешевше за 1 дозу препарату.
- Тоді він додав, що якби не дії МОЗ, нині Україна могла б мати вже 2 контракти про закупівлю 2 різних вакцин.
- Пізніше стало відомо, що МОЗ зволікає з рішенням щодо закупівлі вакцини від другого виробника, внаслідок чого компанія може взагалі відмовитись від співпраці з Україною.
- Жумаділов підкреслив, що ще з весни 2020 року МОЗ повинно було підписати принаймні 4 – 5 угод із кількома виробниками, які тоді розробляли вакцини за різними технологіями. І необхідно було прописати вичерпний перелік вимог до вакцин, які можуть стати підставою для неприйняття товару.
- 5 січня директор "Медичні закупівлі України" повідомив, що МОЗ з 1 січня заблокувало діяльність держпідприємства, не затвердивши тимчасовий план використання бюджетних коштів на 2021 рік.
- Згодом ГО "Пацієнти України" повідомила, що вакцину проти коронавірусу іноземного виробництва купуватимуть через українську компанію-посередника "Лекхім".
- МОЗ віддало перевагу міжнародній організації "Crown Agents" для закупівлі вакцини проти COVID-19, хоча та бере від 4,5% до 5% за послуги.
- 10 лютого стало відомо, що Національне антикорупційне бюро розслідує закупівлю вакцин проти коронавірусу.
План вакцинації українців / Джерело: МОЗ / Інфографіка 24 каналу