МОЗ звинувачує "Медзакупівлі" у зриві закупівель на мільярд гривень

11 лютого 2021, 12:19
Читать новость на русском

Міністерство охорони здоров'я звинувачує держпідприємство "Медичні закупівлі" у зриві закупівель ліків та медвиробів на суму 950 мільйонів гривень.

Про це на брифінгу повідомила заступниця міністра охорони здоров'я Світлана Шаталова.

Також на тему: Грищук заявив, що НАБУ почало розслідування про закупівлю вакцини: до чого тут Степанов

За її словами, від початку МОЗ працювало над розв'язання серйозної проблеми, яка виникла внаслідок численних зривів закупівель, які допустило державне підприємство "Медичні закупівлі України".

Світлана Шаталова
“Сьогодні я можу, нарешті, сказати, що ми знайшли всі необхідні рішення, як компенсувати щонайменше головні напрямки по дефіциту лікарських засобів та медичних виробів, що утворилися внаслідок безвідповідальної роботи підприємства”.

Вона зазначила, що МОЗ вважає винним у цьому керівника ДП "Медичні закупівлі" Арсена Жумаділова. Та визнало роботу державного підприємства "Медичні закупівлі" у 2020 році неефективною.

Шаталова звинуватила підприємство у зриві закупівель на суму 949,7 мільйона гривень із доведених до них 5 мільярдів 982 мільйонів гривень. З 483 позицій 108 було не закуплено. За її словами, це препарати за дуже важливими напрямками, де лікування повинно бути безперервним.

Скандал між МОЗ і ДП "Медичні закупівлі": що відомо

  • 3 січня Арсен Жумаділов звинуватив Степанова в тому, що він неправомірно вимагає від "Медзакупівлі" погоджувати всі закупки вакцин проти COVID-19 із МОЗ та втручається в переговори.
  • Як розповів керівник "Медзакупівель", Україна могла отримати вакцину від Sinovac щонайменше на 1 долар США дешевше за 1 дозу препарату.
  • Тоді він додав, що якби не дії МОЗ, нині Україна могла б мати вже 2 контракти про закупівлю 2 різних вакцин.
  • Пізніше стало відомо, що МОЗ зволікає з рішенням щодо закупівлі вакцини від другого виробника, внаслідок чого компанія може взагалі відмовитись від співпраці з Україною.
  • Жумаділов підкреслив, що ще з весни 2020 року МОЗ повинно було підписати принаймні 4 – 5 угод із кількома виробниками, які тоді розробляли вакцини за різними технологіями. І необхідно було прописати вичерпний перелік вимог до вакцин, які можуть стати підставою для неприйняття товару.
  • 5 січня директор "Медичні закупівлі України" повідомив, що МОЗ з 1 січня заблокувало діяльність держпідприємства, не затвердивши тимчасовий план використання бюджетних коштів на 2021 рік.
  • Згодом ГО "Пацієнти України" повідомила, що вакцину проти коронавірусу іноземного виробництва купуватимуть через українську компанію-посередника "Лекхім".
  • МОЗ віддало перевагу міжнародній організації "Crown Agents" для закупівлі вакцини проти COVID-19, хоча та бере від 4,5% до 5% за послуги.
  • 10 лютого стало відомо, що Національне антикорупційне бюро розслідує закупівлю вакцин проти коронавірусу.


План вакцинації українців / Джерело: МОЗ / Інфографіка 24 каналу