Механізм голоду: зрозуміли, як мозок посилає сигнали ситості

28 травня 2021, 20:25
Читать новость на русском

Джерело:

New Atlas

Мозок виконує складну роботу, повідомляючи нам про те, що організм вже наситився і можна припинити їсти. Тепер вчені сподіваються знайти нові ліки проти розладів харчової поведінки.

Вчені з США виявили у мишей абсолютно новий нервовий шлях, який запускає відчуття насичення і змушує припинити їсти.

До теми Яких хвороб допоможе уникнути правильне харчування

Чому це важливо?

Багато людей намагаються контролювати свою вагу, але їдять більше, ніж необхідно їх тіла. Зайва вага може призвести до ожиріння і підвищеного ризику серйозних захворювань: хвороб серця, інсульту і діабету 2-го типу. 

Вчені розгадали, що відбувається в мозку у гризунів під час годування і виявили там абсолютно нову рефлекторну дугу, що сполучає два різних набори нейронів, один з яких виробляє нейромедіатор дофамін, який зазвичай асоціюється з почуттям задоволення і мотивації.

Дофамін відповідає за почуття задоволення

Вчені спостерігали за цими групами нейронів і помітили, що DA-VTA, яка відповідає за вироблення дофаміну, підвищує активність якраз перед тим, як тварини припиняють їсти.

У наступному експерименті дослідники генетично інгібували нейрони DA-VTA і виявили, що тоді миші з'їдають порції набагато більших розмірів.

Аналогічні досліди з другою групою нейронів DRD1-LPBN, які отримують сигнали від нейронів DA-VTA, показали, що посилення їх активності веде до виникнення почуття насичення, і гризуни вчасно припиняють їсти.