Малорухомий спосіб життя викликає у дітей психічні порушення: дослідження
Якщо підлітки проводять в сидячому положенні понад 4 години на день, у них виростає ризик захворіти на депресію до 18 років. Це ще один доказ важливості фізичних навантажень для організму, який росте.
Як проходило дослідження?
В дослідженні брали участь 4200 підлітків у віці від 12 до 16, вони носили спеціальні браслети, що визначають їх добову активність. Результати дослідники з Університетського коледжу Лондона опублікували в The Lancet Psychiatry journal.
Також на тему: Сигнали для батьків: 6 ознак депресії у вашої дитини
На кожні додаткові 60 хвилин сидячи вираженість депресивних симптомів до 18 років збільшувалася на 10%. А у тих, хто вважав за краще більшу частину дня сидіти на дивані або кріслі, ризик депресії виростав на цілих 28,2%.
Підліткова депресія – велика проблема, яку не помічають батьки / unsplash.com
Висновки вчених
Навіть легка фізична активність вже помітно скорочувала цей ризик. Будь-які види навантажень були корисні, але чим інтенсивніше підлітки навантажували організм спортом, тим нижче падала ймовірність депресії.
Звичайно, надлюдські тренування можуть спровокувати сильну втому і також підвищити небезпеку депресивних розладів.
Рівень підліткових депресій постійно зростає через зниження фізичної активності дітей, їх захоплення інтернетом і соціальними мережами. Підліткова депресія – небезпечне явище, на жаль, яке часто ігнорується або пропускається батьками.
Більше новин, що стосуються лікування, медицини, харчування, здорового способу життя та багато іншого – читайте у розділі Здоров'я.