Ляшко заявив, що карантин в Україні допоміг уникнути італійського сценарію
Віктор Ляшко заявив, що Міністерство охорони здоров'я прагнуло не допустити в Україні італійського сценарію. Адже, коли є велика кількість хворих, то лікарям доводиться сортувати людей та обирати, кому надавати медичну допомогу.
Головний санітарний лікар зазначив, що наразі в Україні є можливість надати медичну допомогу кожному, хто цього потребує. Про це він сказав в інтерв'ю виданню "Обозреватель".
Важливо Цілодобова робота та складні умови: ексклюзивний коментар самоізольованих лікарів в Дніпрі
Як заявив Ляшко, людина з коронавірусом має знати, що кожного хворого приймуть і кожному допоможуть.
Так, дехто кричить, що це руйнує нашу економіку. Якби у нас не було карантину, то "швидка" робила б вибір – приїхати до 40-річного чи до 70-річного. Це була б ефективна стратегія? Або ж ми могли б викинути гроші на масове тестування водночас не впроваджуючи жодних карантинних заходів,
– наголосив Ляшко.
Він підкреслив, що, коли епідемія піде на спад в усьому світі, ми подивимось, яка стратегія була ефективнішою – масове тестування чи своєчасний карантин з урахуванням впливу на економіку.
Карантин в Україні: головне
- Станом на 1 травня в Україні на коронавірус захворіли 10 тисяч 861 людина. За останню добу підтвердили 455 нових випадків захворювання. Загалом одужали вже 1 тисяча 413 людей. Від COVID-19 в Україні померли 272 людини.
- Міністерство охорони здоров’я вважає, що наразі в Україні сприятлива епідемічна ситуація для того, щоб почати скасовувати карантинні обмеження з 11 травня. В уряді уже працюють над поступовим пом'якшенням карантину.
- З 1 травня в Україні знову запрацювали понад 280 критих продовольчих ринків. У Міністерстві охорони здоров'я розробили певні вимоги. За порушення правил торгові точки або навіть весь ринок закриватимуть на тиждень.
Більше новин, що стосуються лікування, медицини, харчування, здорового способу життя та багато іншого – читайте у розділі Здоров'я.