Моноклональні антитіла для лікування мігрені: наскільки це ефективно
- Моноклональні антитіла створені для профілактики нападів мігрені та блокують CGRP або його рецептор, відповідальні за головний біль.
- Ефективність моноклональних антитіл у лікуванні мігрені становить 50 – 60% та вони входять до препаратів першого вибору для профілактичного лікування різних форм мігрені.
- Моноклональні антитіла призначають для лікування будь-яких видів мігрені, які турбують понад 4 дні на місяць, мають мало протипоказань та побічних ефектів, підходять для поєднання з іншими ліками.

Джерело:
NCBIПрофілактика нападів мігрені донедавна ґрунтувалася на протиепілептичних препаратах, антидепресантах та бета-блокаторах, тобто на засобах, розроблених для лікування зовсім інших хвороб. Однак останнім часом створили специфічні препарати для профілактики мігрені.
Моноклональні антитіла (МАТ) – це перша таргетна терапія, що впливає на механізми розвитку мігрені. Вони зараз активно використовуються для профілактики нападів цього захворювання.
Також на тему Популярні ліки для шлунку сильно підвищують ризик деменції
Як працюють моноклональні антитіла
Моноклональні антитіла для лікування мігрені блокують кальцитонін-ген-споріднений пептид (CGRP) або його рецептор. CGRP – це один з медіаторів болю, який виділяється в системі трійчастого нерва та відповідає за головний біль при нападі мігрені. Немає молекули CGRP або вона не може прикріпитися до свого рецептора – немає болю.
Поява МАТ значно підвищила ефективність та переносність профілактичного лікування нападів. Ефективність моноклональних антитіл висока – близько 50 – 60% у пацієнтів із будь-якою частотою мігрені. Згідно з клінічними рекомендаціями з діагностики та лікування мігрені моноклональні антитіла до CGRP входять до препаратів першого вибору для профілактичного лікування різних форм мігрені.
Кому та як призначають МАТ
Моноклональними антитілами можна лікувати будь-які види мігрені, які турбують 4 дні на місяць і більше, а також лікарсько-індукований головний біль, який нерідко супроводжує часту і хронічну мігрень.
Моноклональні антитіла практично не мають протипоказань, за винятком вагітності та лактації, майже позбавлені побічних ефектів, не впливають на імунітет та добре поєднуються з іншими ліками, які приймає пацієнт. Відповідно до рекомендацій ін'єкції моноклональних антитіл слід проводити не менше 6 місяців.
Важливо! Цей матеріал має винятково інформаційний характер і не може бути основою для встановлення діагнозу або медичних висновків. Публікації на сайті засновані на останніх актуальних і науково обґрунтованих дослідженнях у сфері медицини. Якщо Вас турбують проблеми зі здоровʼям, обов’язково зверніться до лікаря.