Лікарі розповіли, чим небезпечний кір
Захворювання на кір протікає достатньо важко, з високою температурою, катаральними симптомами, тобто ринітом, кашлем, ризиком розвитку енцефаліту (ураження нервової системи).
Про це в коментарі сайту "24" розповів Федір Лапій, головний позаштатний дитячий імунолог Києва, доцент кафедри дитячих інфекційних хвороб та дитячої імунології Національної медичної академії післядипломної освіти імені П.Л. Шупика.
Ризик розвитку енцефаліту приблизно 1 на тисячу хворих. Ризик померти від кору для європейського регіону приблизно – 1 з 1000 випадків захворювання,
– сказав він.
Вакцинацію проти кору розпочали приблизно в 60-х роках минулого століття, коментує він, згодом ввели дводозову схему щеплення. Сьогодні перше щеплення проводиться в 12 місяців життя, друге – у віці 6 років. Це дозволило значно зменшити кількість випадків захворювання на кір.
Крім того, додає Лапій, імунітет проти кору виробляється або в результаті хвороби, або в результаті вакцинації.
Довідка: кір – гостре інфекційне захворювання, що передається повітряно-крапельним шляхом через слизові оболонки верхніх дихальних шляхів або очі від хворої кіром людини, яка поширює його при диханні, розмові, чханні й кашлі. В основному кіром хворіють не щеплені діти, що відвідують дитячі заклади. Підлітки й дорослі, що раніше не хворіли кіром, та не отримали вакцину проти нього.
Читайте також: Цього року в Україні очікується епідемія кору, – експерт