Укр Рус
2 жовтня, 14:26
2

Коронавірус має знеболювальну дію на організм

Коронавірус має знеболювальну дію на організм Коронавірус має знеболювальну дію на організм

Знеболювальний ефект вірусу може пояснити, чому багато пацієнтів протягом декількох днів після зараження відчувають себе добре і не виявляють симптомів, а також роз'яснити масові випадки повністю безсимптомного перебігу коронавірусного захворювання. Крім цього, вчені отримали новий інструмент для розробки опіоїдних знеболювальних.

Дослідження провели вчені з університету Аризони і вони переконані – SARS-CoV-2 знижує відчуття болю в організмі.

Читайте також Вперше успішно випробували ліки проти коронавірусу: пацієнт одужав

Згідно зі статистикою в США, близько 50% випадків передачі COVID-19 відбувається до появи симптомів, а близько 40% випадків протікають безсимптомно.

Вірус SARS-CoV-2 блокує сигнальні шляхи болю

Виявилось, що SARS-CoV-2 має здатність приглушати в організмі людини сигнальні шляхи, які запускають больові відчуття, і це відбувається за допомогою рецептора нейропіліна-1.

Раніше вчені вже дослідили, що SARS-CoV-2 використовує рецептор ACE2 для проникнення в організм, проте вже влітку дві групи вчених також виявили нейропілін-1, який теж бере участь в процесі інфікування.

Ми були дуже заінтриговані цими заявами і хотіли дізнатися, чи може спайковий білок (вірусу) брати участь в будь-якому вигляді обробки болю,
– зазначив автор дослідження Раджеш Кхан.

Науково про те, як відбувається процес

Зазвичай біологічні шляхи сигналізують тілу про біль і один з них – фактор росту ендотелію судин типу А (VEGF-A) – відіграє важливу роль в зростанні кровоносних судин і пов'язаний з такими захворюваннями, як рак, ревматоїдний артрит і COVID-19.

VEGF-A зв'язується з нейропіліном-1 і запускає процес, який і є причиною болю. Виявилося, що спайковий білок SARS-CoV-2 зв'язується з нейропіліном-1 в тому ж місці, що і VEGF-A.

Перевіряючи свою гіпотезу, учені додали спайковий білок SARS-CoV-2 в цей ланцюг подій, що повністю змінило передачу сигналів болю, викликаних VEGF-A.

Ми не виявили різниці в рівні збудливості нейронів. Експеримент повністю нейтралізував біль,
– підкреслив Кхан.

Перспектива відкриття

Тепер команда має намір вивчити нейропілін як новий спосіб знеболювання. Вчені вже протестували інгібітори, розроблені для пригнічення росту раку, і вони показали схожий знеболювальний ефект.

Важливо! Цей матеріал має винятково інформаційний характер і не може бути основою для встановлення діагнозу або медичних висновків. Публікації на сайті засновані на останніх актуальних і науково обґрунтованих дослідженнях у сфері медицини. Якщо Вас турбують проблеми зі здоровʼям, обов’язково зверніться до лікаря.