Новини про коронавірус 28 квітня: Київ виходить з локдауну, ризики тромбозу у дітей
В Україні майже 10 тисяч людей захворіли на коронавірус впродовж останньої доби. В Києві після вакцинації препаратом Covishield паралізувало жінку – чи пов'язано це зі щепленням – розслідують. Столиця вийшла з локдауну. В Індії продовжує зростати захворюваність – у ВООЗ назвали причину. Це останні новини про SARS-CoV-2 в Україні та світі 28 квітня.
Новини про коронавірус в Україні
Статистика поширення COVID-19
Джерело: Апарат РНБО України
За минулу добу в Україні виявили 9 590 випадків зараження коронавірусом. За весь час пандемії в Україні захворіло – 2 047 838 людей. З них станом на 28 квітня одужав – 1 616 891 пацієнт, від ускладнень хвороби помер 43 391 пацієнт.
Днем раніше Новини про коронавірус 27 квітня: російська вакцина з "сюрпризом", розробка українських вакцин
Також за минулу добу госпіталізовано 3 623 особи. На жаль, від ускладнень, викликаних коронавірусом, померла ще 441 людина. За добу одужали 20 062 людини.
За минулу добу здійснено 99 112 тестувань (методом ПЛР – 43 841, методом ІФА – 15 489, досліджень експрес-тестами на антиген до SARS-CoV-2 – 39 782).
Ситуація з вакцинацією
За минулу добу в Україні щеплення проти коронавірусу отримали 19 590 людей. Від початку вакцинальної кампанії вакциновано 558 716 громадян, з них отримали 1 дозу – 558 714 людей, завершили вакцинацію (отримали 2 дози) – 9 людей (із них двоє отримали 1 дозу за кордоном).
Щеплення проводилось 263 мобільними бригадами з імунізації та 667 пунктами щеплення. Наразі до листа очікування вакцинації від COVID-19 записались 498 890 людей.
Кількість захворювань в регіонах за добу та кількість щеплень
- м. Київ – 1 070 випадків/ 1 876 щеплень;
- Вінницька область – 223 випадки/ 541 щеплення;
- Волинська область – 356 випадків/ 466 щеплень;
- Дніпропетровська область – 584 випадки/ 1 894 щеплення;
- Донецька область – 811 випадків/ 419 щеплень;
- Житомирська область – 232 випадки/ 422 щеплення;
- Закарпатська – 115 випадків/ 570 щеплень;
- Запорізька область – 485 випадків/ 648 щеплень;
- Івано-Франківська область – 102 випадки/ 252 щеплення;
- Київська область – 384 випадки/ 820 щеплень;
- Кіровоградська область – 134 випадки/ 92 щеплення;
- Луганська область – 213 випадків/ 351 щеплення;
- Львівська область – 530 випадків/ 2 535 щеплень;
- Миколаївська область – 281 випадок/ 937 щеплень;
- Одеська область – 522 випадки/ 1 967 щеплень;
- Полтавська область – 445 випадків/ 1 066 щеплень;
- Рівненська область – 417 випадків/ 431 щеплення;
- Сумська область – 267 випадків/ 327 щеплень;
- Тернопільська область – 206 випадків/ 110 щеплень;
- Харківська область – 818 випадків/ 1065 щеплень;
- Херсонська область – 222 випадки/ 424 щеплення;
- Хмельницька область – 483 випадки/ 813 щеплень;
- Черкаська область – 445 випадків/ 658 щеплень;
- Чернівецька область – 129 випадків/ 425 щеплень;
- Чернігівська область – 116 випадків/ 481 щеплення.
*Дані з тимчасово окупованих територій АР Крим, Донецької, Луганської областей та міста Севастополя відсутні.
Головні правила профілактики коронавірусу / Інфографіка 24 каналу
У Києві скасовують локдаун
Джерело: Віталій Кличко
У Києві таки послаблюють карантин. Про це повідомив Віталій Кличко 28 квітня під час брифінгу. Мер повідомив, що локдаун не продовжуватимуть. З 1 травня в столиці буде діяти пом'якшений карантин.
Локдаун у Києві скасували: що дозволять
- рух наземного громадського транспорту та метро – працюватиме у звичайному режимі (з дотриманням визначених норм)
- роботу закладів торгівлі
- торгово-розважальних центрів
- ринків
- ярмарків
- закладів громадського харчування
- спортивних залів та фітнес-центрів.
У Києві жінку паралізувало після щеплення Covishield
Джерело: ТСН
53-річна киянка Ольга потрапила до лікарні – жінку паралізувало. Сталося це на третій день, як вона отримала щеплення від коронавірусу препаратом Covishield. Чи є зв'язок між вакциною та станом Ольги, з'ясовує спеціальна комісія.
Зараз Ольга – прикута до ліжка. Все, що нижче рук, вона не відчуває. На другий день після щеплення в неї піднялася температура. А на третій – жінку паралізувало. Щоб стати на ноги, їй потрібне дороге лікування.
Медики Ользі діагностували мієліт. Це запалення спинного мозку. Таке захворювання провокує інфекція, однак ані в крові, ані в лімфі інфекції не знайшли.
Загалом у світі таких випадків – не більше ніж сотня на мільйони щеплених. Наразі науковці продовжують вивчати, чи може вакцина спричинити параліч.
Важливо! В Україні ухвалили закон, за яким держава бере на себе відповідальність і виплачує компенсації у разі інвалідності чи смерті. Ознайомитися з сумами виплат можете тут.Польща пообіцяла відправити в Україну партію AstraZeneca
Джерело: Укрінформ
Партія вакцин проти коронавірусу компанії AstraZeneca з Польщі надійде в травні – червні. Розмір партії складе 1,2 мільйона доз препарату.
У польському уряді зазначили, що точні терміни поставки препарату в Україну будуть залежати від динаміки поставок AstraZeneca в Польщу.
Україна ще не пройшла третю хвилю коронавірусу, – експертка МОЗ
Джерело: Радіо НВ
Епідеміологиня та провідна фахівчиня з Міністерства охорони здоров'я Наталія Виноград заявила, що Україна ще не вийшла з третьої хвилі пандемії COVID-19. Але ситуація таки дещо покращилась.
Наталія Виноград заявила, що попередній спалах коронавірусу може бути пов'язаний з циркуляцією нових, заразніших штамів SarS-CoV-2. Натомість послаблення карантину на травневі свята може закінчитися новим спалахом хвороби.
Медики прогнозують спалах COVID-19 після травневих свят
Епідеміолог, керівник Національної експертної групи з інфекційного контролю Андрій Александрін переконує, що в Україні досі триває перша хвиля коронавірусу, а після травневих свят буде новий спалах.
За його словами, в Україні досі триває перша хвиля COVID-19. Епідеміолог вважає, що в країні не було такого періоду, який би демонстрував суттєве зниження захворюваності на коронавірус.
Цікаво Які ризики підхопити коронавірус, якщо ви в одному приміщені з хворим
Новини про коронавірус в світі
Статистика поширення COVID-19
Джерело: РНБО України
Від початку пандемії у світі зареєстрували понад 149 мільйонів випадків інфікування коронавірусом. Понад 86 мільйонів пацієнтів вже подолали хворобу, але 3 144 298 хворих померли.
Нині найгірша ситуація з COVID-19 в Індії. Протягом минулого тижня чотири дні поспіль фіксували понад 300 тисяч заражень COVID-19. Також в Індії була виявлена циркуляція варіанту вірусу B1617 з двома мутаціями.
Медична система не може впоратись з навантаженням, у лікарнях не вистачає ліжок. Через високу захворюваність та летальність Індія вимушена була призупинити постачання вакцин в інші країни, аби забезпечити своє населення.
У ВООЗ назвали причину рекордної захворюваності на COVID в Індії
Джерело: The Guardian
У ВООЗ заявили, що спалаху сприяли масові зібрання, низький рівень вакцинації і поширення заразних штамів вірусу.
Офіційний представник ВООЗ Тарік Яшаревич, зазначив, що більш заразний варіант вірусу не є єдиною причиною спалаху COVID-19 в Індії. За його словами, на систему охорони здоров'я Індії було надано непотрібний тиск з боку людей, коли вони в паніці прямували до лікарень, попри те, що могли лікуватися вдома.
З початку пандемії в Індії захворіли 17 997 113 людей. Від ускладнень хвороби померли 201 187 пацієнтів.У США вакцинованим проти коронавірусу людям надали перші привілеї
Джерело: Голос Америки
Згідно з даними уряду США, у країні проти коронавірусу вакцинували 30% населення. Тим часом для щеплених людей трішки послабили карантинні обмеження.
Нині у США вакцинованим та невакцинованим однаково дозволені пробіжки та велосипедні прогулянки на відкритому повітрі з членами родини. Це можна робити без маски.
Експеримент в Іспанії: після концерту у 5000 людей не виявили COVID-19
Джерело: ВВС
В Іспанії провели експериментальний рок-концерт без дотримання соціальної дистанції. Захід виявився вдалим.
Довідка: у Барселоні 27 березня влаштували експериментальний концерт із 5 тисячами відвідувачів, щоб перевірити, чи вплине захід на поширення коронавірусу.Протягом 14 днів після концерту лише шестеро людей з 5000 отримали позитивний результат. З них, за словами дослідників, четверо були інфіковані в іншому місці, а не на самому заході.
Австрія готується до відкриття кордонів: що варто знати іноземним туристам
Джерело: РБК-Україна
З 19 травня Австрія планує відкрити свої кордони для туристів. Однак це стосується мандрівників з країн Європейського Союзу і Єдиного економічного простору.
Як відомо, туристів пускатимуть на основі "зеленого пропуску". Це довідка про наявність імунітету до COVID (документ про вакцинацію, одужання або результат ПЛР-тесту).
Дослідження про коронавірус
Одна доза COVID-вакцини скорочує поширення коронавірусу на 50%
Джерело: NDTV
Згідно з новим дослідженням британських науковців, лише одна доза вакцини Pfizer або AstraZeneca знижує ймовірність передачі коронавірусу іншим людям до 50%. Це ще раз підтверджує, що вакцинація є найкращим виходом з пандемії.
Служба охорони здоров'я Великої Британії (PHE) проаналізувала дані про 57 000 вакцинованих людей з 24 000 домогосподарств. Їх порівнювали майже з одним мільйоном невакцинованих громадян.
Дослідження показало, що у тих людей, які заразилися коронавірусом через 3 тижні після першого уколу, ймовірність передачі вірусу своїм близьким була на 38 – 49% нижчою, ніж у нещеплених.
Які фактори підвищують ризик тромбозу у дітей при COVID-19
Джерело: Doc Wire News
У пацієнтів з COVID-19 або MIS-C більшість тромботичних подій (89%) відбулося у пацієнтів старше 12 років. При цьому 71% тромботичних подій сталося, попри тромбопрофілактику.
Багатофакторний аналіз виявив такі фактори, які значною мірою пов'язані з тромбозом:
- вік старше 12 років,
- рак,
- наявність центрального венозного катетера;
- мультисистемний запальний синдром.
Варто знати Дієвий спосіб повернути нюх після COVID-19
Знайшли спосіб вбити коронавірус за секунду
Джерело: Phys.org
Вчені знайшли спосіб, як швидко знищити коронавірус. Виявилось, висока температура здатна зупинити реплікацію вірусу майже миттєво. Дослідження проводили вчені з Техаського університету A&M.
Науковці виявили, що нагрівання розчину, який містить частинки коронавірус, до 72 °C впродовж секунди може знизити кількість вірусу в 100 тисяч разів, що достатньо для нейтралізації патогену і запобігання його передачі.