Новини про коронавірус 22 березня: нова версія походження COVID-19, у Львові продовжили локдаун
У лікарнях Миколаєва хворих на COVID-19 розміщують в коридорах. Локдаун у Львові продовжили до квітня. Випробування завершені: AstraZeneca оголосила про ефективність вакцини. У ВООЗ нова версія поширення коронавірусу – торгівля тваринами у Китаї. Це останні новини про SARS-CoV-2 в Україні та світі 22 березня.
Новини про коронавірус в Україні 22 березня
Статистика коронавірусу в країні
Джерело: РНБО України
За минулу добу в Україні коронавірус виявили у 7 893 людей. Серед них 413 дітей та 161 медпрацівник. Від ускладнень хвороби, на жаль, померли 157 хворих. До лікарень госпіталізували 3 026 пацієнтів. Натомість виписали – 2 993 хворих.
До теми Новини про коронавірус 21 березня: новий штам з Франції, локдаун на Київщині
Статистика коронавірусу в областях: добовий показник
- Київ – 349 випадків;
- Вінницька область – 513 випадків;
- Волинська область – 186 випадків;
- Дніпропетровська область – 455 випадків;
- Донецька область – 210 випадків;
- Житомирська область – 580 випадків;
- Закарпатська – 289 випадків;
- Запорізька область – 189 випадків;
- Івано-Франківська область – 241 випадок;
- Київська область – 557 випадків;
- Кіровоградська область – 4 випадки;
- Луганська область – 17 випадків;
- Львівська область – 937 випадків;
- Миколаївська область – 301 випадок;
- Одеська область – 745 випадків;
- Полтавська область – 130 випадків;
- Рівненська область – 125 випадків;
- Сумська область – 289 випадків;
- Тернопільська область – 276 випадків;
- Харківська область – 456 випадків;
- Херсонська область – 86 випадків;
- Хмельницька область – 198 випадків;
- Черкаська область – 247 випадків;
- Чернівецька область – 384 випадки;
- Чернігівська область – 129 випадків.
Дані з тимчасово окупованих територій АР Крим, Донецької, Луганської областей та міста Севастополя відсутні.
За весь час пандемії в Україні:- захворіло – 1 554 256 людей;
- одужало – 1 260 842 хворих
- померли від ускладнень – 30 098 пацієнтів;
Ситуація з тестуванням
Лабораторії МОЗ впродовж 21 березня провели 21 611 тестувань методом ПЛР, методом ІФА – 4 418, а досліджень експрес-тестами на антиген до SARS-CoV-2 – 8 100.
Загалом від початку пандемії в країні провели 7 681 388 ПЛР-тестувань.
Транспортного локдауну не буде: як їздитимуть потяги у червоній зоні
Джерело: Укрзалізниця
Уряд 22 березня дозволив місцевій владі самій вирішувати, чи забороняти громадський транспорт у червоній зоні карантину. Укрзалізниця теж обмежуватиме посадку та висадку пасажирів лише за рішенням Державних або регіональних комісій. Чинний розклад руху потягів залишається незмінним. Жодних обмежень щодо посадки й висадки, наприклад, у Києві, не буде, поки немає рішення комісії. Якщо зміни все ж таки ухвалять, Укрзалізниця обіцяє завчасно повідомити.
До теми Де в Україні вже ввели локдаун: перелік регіонів
Лікар зі Львова розповів про нові симптоми коронавірусу
Джерело: ТСН
У багатьох пацієнтів з коронавірусом почав розвиватися діабет. Також спостерігаються виражені нейропатії, тремтіння рук і ніг.
Менше ніж 3 тисячі: темпи вакцинації в Україні
Джерело: ЦГЗ
В Україні за добу проти коронавірусу вакцинували 2715 людей. З початку кампанії першу дозу щеплення отримали 111 024 людей, одна з них отримала 2 дози препарату. У порівнянні з попередньою добою в Україні зробили на 1253 щеплення менше. До вакцинації залучили 66 мобільних бригад. Найбільше щеплень за вчора зробили в Донецькій області – 770. За весь період також найбільше вакцинованих у цьому регіоні – 9 014 щеплень.
Немає місць: у лікарнях Миколаєва хворих на COVID-19 розміщують в коридорах
Джерело: "НикВести"
У Миколаєві стрімко зросла кількість нових хворих на коронавірус. У лікарнях міста вже не залишилось вільних місць, тому пацієнтів розміщують в коридорах. Хворі на коронавірус люди лежать у коридорах 3 міської лікарні. Однак в 1 та 5 госпіталях ситуація ще гірша. За даними державної інформаційно-аналітичної системи MEDdata, зранку 22 березня третя лікарня заповнена на 84,4%, перша – на 85,9%, п'ята – на 98,3%. Натомість обласна інфекційна лікарня взагалі заповнена на 100%.
Кого і як щеплюватимуть під час 2 етапу вакцинації
Джерело: 24 канал
В Україні стартував другий етап вакцинації проти коронавірусу. Він передбачає проведення щеплень у стаціонарних пунктах. За словами очільника МОЗ Максима Степанова, вакцинація другої ланки охоплює людей з дуже високим ризиком інфікування коронавірусом, це інші медпрацівники, які працюють не тільки у відділеннях для хворих на коронавірус, зокрема й сімейних лікарів. З прибуттям нових партій вакцин до них приєднаються працівники соціальної сфери, працівники системи громадського здоров'я, а також люди старше 70 років.
В Україні знайшли нові мутації британського штаму коронавірусу
Джерело: Інститут молекулярної біології і генетики
Вчені виявили нові мутації британського штаму коронавірусу в Україні. За інформацією вчених, модифікований штам відрізняється від попередника, який вперше виявили в Лондоні в грудні 2020 року. Зразки для дослідження відібрали на Прикарпатті, коли в регіоні почався різкий спалах захворювання. Критичними змінами в ділянках вірусу, що відповідають за швидкість розмноження вірусу в клітині та реактивність імунної системи людини.
Локдаун у Львові продовжили до квітня
Джерело: телеграм Андрія Садового
У Львові невпинно зростає кількість хворих на коронавірус. Тож комісія з надзвичайних ситуацій ухвалила рішення про продовження локдауну до 4 квітня.
Кабмін переводить міністерства на "дистанційку" через локдаун у Києві
Джерело: фейсбук Олега Немчінова
Уряд переводить міністерства та інші органи виконавчої влади на дистанційний режим роботи. Все через локдаун та червону зону карантину у Києві. 22 березня на позачерговому засіданні Кабміну прийняли протокольне доручення – перевести максимальну кількість працівників на дистанційний режим роботи.
Дослідження Як діти підвищують ризики коронавірусу у дорослих
Новини про коронавірус у світі 22 березня
Статистика поширення COVID-19 у світі
Джерело: Апарат РНБО України
Від початку пандемії у світі виявили понад 123 мільйони хворих на COVID-19. Більш ніж 69 мільйонів людей вже подолали хворобу, але 2 718 123 інфікованих померли від ускладнень, спричинених недугою.
Джерело: DOMO tracker – including WHO, CDC, Johns Hopkins University, Worldometer, IHME, The COVID Tracking Project
Європа може досягнути колективного імунітету проти COVID-19 до липня, – комісар ЄС
Джерело: MedicalXpress
Комісар Європейського союзу заявив, що до липня Європа може отримати колективний імунітет проти коронавірусу. Очікується, що пришвидшення постачання препаратів пришвидшить повільне розгортання вакцинації на континенті.
Президент та прем'єрка Литви вакцинувалися AstraZeneca
Джерело: LRT
Президент Литви Гітанас Наусєда та прем’єр Інгріда Шимоніте вакцинувалися від коронавірусу препаратом AstraZeneca. Керівники держави вирішили зробити щеплення, аби підвищити довіру населення до вакцини британської компанії.
Випробування завершені: AstraZeneca оголосила про ефективність вакцини
Джерело: пресслужба AstraZeneca
Компанія AstraZeneca та Оксфордський університет опублікували попередні результати третьої фази клінічних випробувань вакцини проти коронавірусу у США. Загальна ефективність вакцини становить 79%, а для літніх людей від 65 років — 80%. Водночас вакцина на 100% ефективна для запобігання важкому перебігу хвороби та госпіталізації.
Торгівля тваринами у Китаї: у ВООЗ нова версія поширення коронавірусу
Джерело: Bloomberg
Міжнародна група експертів Всесвітньої організації охорони здоров'я припускає, що походження коронавірусу може бути пов'язаним з торгівлею дикими тваринами у Китаї. Носіями збудника SARS-CoV-2 науковці визнали кажанів, а у поширенні вірусу могли зіграти свою роль вівери – невеликі хижі ссавці, поширені у тропіках і субтропіках Азії та Африки. Ці два види, ймовірно, зіткнулися на тваринних ринках. Цього тижня фахівці ВООЗ повинні оголосити доповідь про підсумки розслідування про походження коронавірусу в Ухані. Водночас це не остаточні результати, адже заплановані додаткові дослідження, зокрема, за межами КНР.
Дослідження коронавірусу
Сучасні вакцини можуть захистити від бразильського штаму коронавірусу
Джерело: bioRxiv
Вчені з Оксфордського університету опублікували препринт про рівень антитіл, який може нейтралізувати або зупинити зараження новими варіантами коронавірусу. Зокрема тими, які циркулюють в Південній Африці, Бразилії та інших країнах. Дані свідчать про те, що природні й набуті вакциною антитіла можуть нейтралізувати усі ці варіанти, але на нижчих рівнях. А ось бразильський штам коронавірусу лінії штам P1 може бути менш стійким до антитіл, ніж передбачалося раніше.
З'ясували, в який час доби ПЛР-тести дають найменше хибних результатів
Джерело: medRxiv
Результати дослідження показали двократну зміну пропорцій позитивних результатів протягом доби, причому максимальна кількість припадає на 14:00. Вчені відзначили, що це може бути пов'язане з тим, що різні групи пацієнтів проходять тестування в певний час, однак найбільш вірогідне пояснення полягає в циркадних коливаннях імунітету, який по-різному взаємодіє з патогеном протягом доби.