Новини про коронавірус 18 травня: нова партія Pfizer в Україні, відставка Степанова

19 травня 2021, 06:00
Читать новость на русском

В Україні понад 4 тисячі людей захворіли на коронавірус впродовж останньої доби, близько тисячі пацієнтів потребували госпіталізації. Країна отримала нову партію вакцин проти коронавірусу від Pfizer, однак просить у США ще вакцин. У Франції розглядають ймовірність вакцинації дітей. Це останні новини про SARS-CoV-2 в Україні та світі 18 квітня.

Новини про коронавірус в Україні

Статистика поширення COVID-19

Джерело: фейсбук Максима Степанова

Станом на 18 травня в Україні зафіксували понад 2,1 мільйона випадків зараження коронавірусом. 4 095 з них виявили за минулу добу. Серед нових хворих – 235 дітей та 162 медпрацівники. До лікарень госпіталізували 999 людей з підтвердженим COVID-19 або з підозрою на наявність хвороби. 

Днем раніше Новини про коронавірус 17 травня: опитування українців, боротьба з постковідним синдромом

Смертність залишається досить високою. Впродовж 17 травня від ускладнень коронавірусу померли 285 пацієнтів. Натомість одужала 17 751 людина.

За минулу добу в Україні провели 61 110 тестів на коронавірус, з них:

  • методом ПЛР – 30 693,
  • методом ІФА – 13 378,
  • досліджень експрес-тестами на антиген до SARS-CoV-2 – 17 039.

Від початку пандемії в Україні зареєстрували 2 160 095 хворих на COVID-19, з них одужали – 1 882 344 пацієнти, померли – 48 469 хворих. 

Темпи вакцинації в Україні

Впродовж минулої доби проти коронавірусу вакцинували 17 232 мешканців України. Щеплення проводилось 266 мобільними бригадами з імунізації та 406 пунктами щеплення.

Від початку вакцинальної кампанії щеплення зробили 948 332 українцям. Лише 27 454 з них отримали 2 дози препарату, тобто повністю закінчили вакцинацію. Станом на 17 травня 2021 року до листа очікування вакцинації від COVID-19 записались 564 929 людей.

Кількість нових хворих та щеплень в регіонах:

  • Київ – 425 випадків/ 1 963 щеплення;
  • Вінницька область – 44 випадки/ 400 щеплень;
  • Волинська область – 135 випадків/ 481 щеплення;
  • Дніпропетровська область – 220 випадків/ 893 щеплення;
  • Донецька область – 428 випадків/ 1 072 щеплення;
  • Житомирська область – 30 випадків/ 571 щеплення;
  • Закарпатська – 58 випадків/ 628 щеплень;
  • Запорізька область – 265 випадків/ 818 щеплень;
  • Івано-Франківська область – 73 випадки/ 726 щеплень;
  • Київська область – 229 випадків/ 582 щеплення;
  • Кіровоградська область – 40 випадків/ 531 щеплення;
  • Луганська область – 111 випадків/ 372 щеплення;
  • Львівська область – 118 випадків/ 1 091 щеплення;
  • Миколаївська область – 186 випадків/ 682 щеплення;
  • Одеська область – 148 випадків/ 725 щеплень;
  • Полтавська область – 275 випадків/ 422 щеплення;
  • Рівненська область – 425 випадків/ 428 щеплень;
  • Сумська область – 113 випадків/ 447 щеплень;
  • Тернопільська область – 65 випадків/ 714 щеплень;
  • Харківська область – 259 випадків/ 962 щеплення;
  • Херсонська область – 28 випадків/ 379 щеплень;
  • Хмельницька область – 103 випадки/ 792 щеплення;
  • Черкаська область – 180 випадків/ 616 щеплень;
  • Чернівецька область – 74 випадки/ 522 щеплення;
  • Чернігівська область – 63 випадки/ 415 щеплень.

*Дані з тимчасово окупованих територій АР Крим, Донецької, Луганської областей та міста Севастополя відсутні.


Головні правила профілактики коронавірусу / Інфографіка 24 каналу

Світовий банк дасть МОЗ України 90 мільйонів доларів: на що підуть гроші

Джерело: МОЗ

Міністерство охорони здоров'я та Міжнародний банк реконструкції та розвитку (Світовий банк) уклали угоду про початок в Україні проєкту "Екстрене реагування на COVID-19 та вакцинація в Україні". 

  • Близько 1,1 мільярда гривень (40 мільйонів доларів) – на підтримку закупівлі вакцин,
  • Близько 850 мільйонів гривень (30 мільйонів доларів) – на розгортання вакцинації проти COVID-19,
  • Ще понад 550 мільйонів гривень (20 мільйонів доларів) – на зміцнення спроможності проведення тестування на коронавірус в Україні.

В Україну прибула друга партія вакцини проти коронавірусу від Pfizer

У вівторок, 18 травня, в Україну прибула друга партія вакцини від коронавірусу виробництва компанії Pfizer. Спецрейс доставив ще 122 тисяч доз препарату. Вакцину від коронавірусу доставили в Україну в рамках глобальної ініціативи COVAX. Очікується, що нова партія препарату буде використана для вакцинації працівників сфери освіти.

До теми Україна попросить у США вакцини проти коронавірусу

Максима Степанова звільнили з посади міністра охорони здоров'я

Верховна Рада на засіданні 18 травня звільнила Максима Степанова з посади міністра охорони здоров'я. З відповідним поданням до парламенту звернувся прем'єр-міністр Денис Шмигаль. За відставку Степанова проголосували 292 народних депутатів. 

Головна причина відставки Степанова – провал вакцинації. Україна отримала препарат від коронавірусу пізніше ніж інші держав. Ймовірним кандидатом на посаду нового міністра є головний санітарний лікар Віктор Ляшко.

Читайте матеріал редакції Здоров'я 24 про причини відставки Степанова і чому цього разу гра таки закінчена

СБУ заблокувала мережу "медичних" онлайн-ресурсів, які продавали ПЛР-тести

Джерело: Служба безпеки України

Кіберфахівці з СБУ заблокували мережу анонімних онлайн-ресурсів, які ділки використовували як майданчики для продажу підроблених меддокументів. Зокрема, негативних результатів ПЛР-тестів.

Окрім того, ділки продавали також довідки про тимчасову непрацездатність та медичні документи, необхідні для отримання водійських прав. Усю фейкову документацію "прикрашали" печатки державних та комунальних медзакладів Києва.

Новини про коронавірус у світі 18 травня

Статистика поширення COVID-19

Джерело: РНБО України

Від початку пандемії COVID-19 у світі зафіксували понад 163 мільйони інфікованих коронавірусом SARS-CoV-2. Близько 100 мільйонів пацієнтів подолали хворобу. Натомість 3 389 573 хворих пішли з життя через ускладнення, спричинені недугою.

Приблизно 60 мільйонів людей по всьому світу нині продовжують своє лікування.

Жінка прокинулась напередодні власної кремації: її вважали померлою від COVID-19

Джерело: Insider

На початку травня у 76-річної жінки Гайквад діагностували COVID-19. 10 травня її стан погіршився, тож діти відвезли її до лікарні.  Всі палати були заповнені, тому сім'я залишилася чекати на вільне ліжко. В приміщенні хвора втратила свідомість, а налякані родичі вирішили, що вона померла.

Діти відвезли непритомну матір додому і почали готуватися до кремації. За мить до того, як похоронні носилки підпалили, Гайквад відкрила очі й розплакалась.

У Франції роздумують про вакцинацію дітей від COVID-19

Джерело: Le Figaro

У Франції влада планує вакцинувати дітей та підлітків від COVID-19. Однак робитимуть це не відразу, адже спочатку у пріоритеті – дорослі. Міністр охорони здоров'я Олів'є Веран зауважив, що питання вакцинації дітей турбує багатьох. Наразі це питання розглядають та обговорюють.

Коли Індія відновить поставки вакцини і чи отримає препарат Україна

Джерело: The Times of India

Ймовірно, Індія не відновить експорт вакцини проти коронавірусної хвороби до інших країн швидше, ніж у жовтні 2021 року. Наразі країна використовує препарати у межах своєї країни.

Така затримка у також посилить проблеми постачань в рамках глобальної ініціативи COVAX. Джерела, які коментували ситуацію на умовах анонімності, заявили, що наразі в пріоритеті кампанія вакцинації в Індії, оскільки щоденна кількість загиблих сягає рекордного рівня.

Зверніть увагу Як Procter & Gamble та Червоний Хрест допомагають лікарням встояти проти COVID-19

Дослідження про коронавірус

Створили препарат для лікування коронавірусу: ефективність майже 100%

Джерело: пресслужба Університету Гріффіта

Терапія лікує коронавірусну хворобу, а не сприяє швидшому одужанню людей. Австралійські науковці повідомили про успішні випробовування на мишах терапії проти COVID-19, яка зменшує кількість вірусних частинок в організмі на 99,9%.  

Препарат можна вводити пацієнтам щодня до 5 днів, зокрема, хворим в лікарні, або одноразово, у випадку, у випадку, якщо людина тільки виявила, що захворіла на COVID-19. Терапія лікує саме коронавірусну хворобу, а не сприяє швидшому одужанню людей. В основі – технологія міРНК, або малих інтерферуючих РНК.

Вакцинація ефективна проти постковідного синдрому

Джерело: The Guardian

Дослідники з Великобританії встановили ще одну користь вакцинації. Виявилося, що вона буває ефективною при так званому постковідному синдромі. В ході спостережень за здоров'ям 812 особами з постковідним синдромом було встановлено, що люди, які пройшли через вакцинацію проти коронавірусу швидше зміцнюють загальне самопочуття.

2 в 1: новий метод лікування знищує рак та може боротися з COVID-19

Джерело: EurekAlert

Вчені придумали, як доставити терапевтичні агенти безпосередньо в пухлину. За допомогою цієї технології можна лікувати й коронавірус, оскільки є можливість доставляти ліки безпосередньо в легені.

Команда з Цюрихського університету представила технологію під назвою SHREAD, яка дозволяє організму виробляти терапевтичні агенти за запитом і саме в тому місці, де вони необхідні. Здорові тканини при цьому не пошкоджуються. 

Який ризик підхопити коронавірус у стоматолога

Джерело: SAGE

На початку пандемії стоматологічні клініки в Україні та інших країнах були змушені зачинитися через побоювання, що під час лікування збільшується ризик передачі вірусу. Автори нового дослідження поставили крапку в цьому питанні: за їхніми словами, прийти до стоматолога так само безпечно, як випити склянку води.

Вчені зробили висновок, що ризик зараження на прийомі у стоматолога украй невеликий, особливо з урахуванням якісних систем вентиляції та дезінфекції, які використовуються в таких кабінетах.