Новини про коронавірус 12 квітня: в Україні почали використовувати нову вакцину, зміна зонування
Від учора на коронавірус захворіли понад 8 тисяч людей, близько 300 – померли від ускладнень. У чотирьох областях за минулу добу не провели жодного щеплення. Водночас стартує вакцинація китайським препаратом Sinovac. МОЗ оновило карантинне зонування. Індія вийшла на друге місце в світі за кількістю інфікованих коронавірусом. Це останні новини про SARS-CoV-2 в Україні та світі 12 квітня.
Новини про коронавірус в Україні
Статистика COVID-19
На жаль, від ускладнень, викликаних коронавірусом, за минулу добу померло 287 людей. Також за минулу добу госпіталізовано 2 770 людей з діагнозом COVID-19 чи підозрою на недугу. Водночас видужали від коронавірусу 5 355 мешканців країни.
Днем раніше Новини про коронавірус 11 квітня: низька ефективність китайських вакцин та успіхи Польщі
За добу лабораторії провели 40 109 тестувань на коронавірус: методом ПЛР – 20 831, методом ІФА – 6 133, досліджень експрес-тестами на антиген до SARS-CoV-2 – 13 145).- Інфікувались SARS-CoV-2 – 1 861 105 мешканців України.
- Від ускладнень хвороби померли – 37 301 пацієнт.
- Станом на 12 квітня видужали від коронавірусу – 1 416 215 людей.
Скільки вакцинованих
За 11 квітня 2021 року в Україні вакцинували 1 216 людей проти COVID-19. Від початку вакцинальної кампанії щеплено 378 266 людей.
Щеплення проводили 34 мобільні бригади з імунізації та 81 пункт щеплення. Найбільше щеплень зробили у Вінницькій, Львівській, Тернопільській і Харківській областях.
Зверніть увагу! За минулу добу жодного щеплення не зробили: в Миколаївській, Полтавській, Херсонській і Черкаській областях.Кількість інфікувань та щеплень в регіонах за добу:
- м. Київ – 537 випадків/ 60 щеплень;
- Вінницька область – 159 випадків/ 120 щеплень;
- Волинська область – 247 випадків/ 10 щеплень;
- Дніпропетровська область – 1 112 випадків/ 10 щеплень;
- Донецька область – 327 випадків/ 10 щеплень;
- Житомирська область – 349 випадків/ 40 щеплень;
- Закарпатська – 62 випадки/ 10 щеплень;
- Запорізька область – 260 випадків/ 70 щеплень;
- Івано-Франківська область – 49 випадків/ 66 щеплень;
- Київська область – 477 випадків/ 50 щеплень;
- Кіровоградська область – 149 випадків/ 10 щеплень;
- Луганська область – 43 випадки/ 30 щеплень;
- Львівська область – 590 випадків/ 170 щеплень;
- Миколаївська область – 303 випадки/ 0 щеплень;
- Одеська область – 443 випадки/ 90 щеплень;
- Полтавська область – 136 випадків/ 0 щеплень;
- Рівненська область – 174 випадки/ 50 щеплень;
- Сумська область – 377 випадків/ 10 щеплень;
- Тернопільська область – 315 випадків/ 150 щеплень;
- Харківська область – 595 випадків/ 120 щеплень;
- Херсонська область – 195 випадків/ 0 щеплень;
- Хмельницька область – 149 випадків/ 110 щеплень;
- Черкаська область – 385 випадків/ 0 щеплень;
- Чернівецька область – 168 випадків/ 20 щеплень;
- Чернігівська область – 255 випадків/ 10 щеплень.
*Дані з тимчасово окупованих територій АР Крим, Донецької, Луганської областей та міста Севастополя відсутні.
Станом на 11 квітня 2021 року до листа очікування вакцинації від COVID-19 записались 441 989 людей.
Як записатися на вакцинацію / Інфографіка 24 каналу
До теми Вчителів, які працюватимуть на ЗНО, будуть вакцинувати китайським препаратом
В Україні стартувала вакцинація китайським препаратом Sinovac
Джерело: телеграм Ольги Василевської-Смаглюк
Китайська вакцина компанії Sinovac (CoronaVac) вже пройшла лабораторний контроль в Україні. 12 квітня стартувала вакцинація цим препаратом. Нагадаємо, що загалом в країну прибуло 215 тисяч доз препарату.
Народний депутат від "Слуги народу" Ольга Василевська-Смаглюк повідомила, що вакциною компанії Sinovac будуть прищеплювати маломобільні групи населення та працівників критичної інфраструктури.
Україна домовляється з ОАЕ про 5 мільйонів доз вакцини Sinopharm
Джерело: пресслужба Мінреінтеграції
Україна може отримати 5 мільйонів доз вакцини проти коронавірусу китайської компанії Sinopharm. Про це сьогодні домовлялась українська делегація в Об'єднаних Арабських Еміратах.
Відомо, що еміратська компанія разом із китайським виробником Sinopharm налагодила виробництво інактивованої вакцини під назвою Hayat-Vax COVID-19.
Кого на вакцинацію реєструють роботодавці
Деяким категоріям населення не потрібно записуватися у чергу на вакцинацію проти коронавірусу. Натомість про можливість і дати щеплення має поінформувати керівник.
Алгоритм запису для роботодавців:
- Регіональні координатори з вакцинації поінформують управлінців кожної сфери, зокрема керівників закладів, про початок вакцинації цієї цільової групи та формування списків.
- Керівники закладів передають ці списки регіональному координатору з вакцинації.
- Далі керівники закладів готують приміщення для вакцинації та домовляються з регіональним координатором про день та час візиту мобільної бригади.
- У призначений день і час проводять вакцинацію за списком.
- На вакцинацію слід взяти копію про підписання декларації або паспорт з ідентифікаційним кодом (для реєстрації в електронній системі охорони здоров'я).
У МОЗ заявили про пікове навантаження на службу екстреної медицини
Заступниця міністра охорони здоров'я Ірина Микичак під час брифінгу повідомила про пікове навантаження на екстрену медичну службу. Так, у середньому бригади екстреної медичної допомоги здійснюють близько 17-19 тисяч виїздів на добу.
Ірина Микичак
“Ми протягом останнього тижня маємо пікові навантаження на службу екстреної медичної допомоги. У нас високий рівень госпіталізацій”.
За словами заступниці очільника МОЗ, високий рівень виїздів у Запорізькій, Одеській та Харківській областях. Водночас дещо стабілізувалося навантаження у місті Київ.
МОЗ оновило показники захворюваності
Джерело: МОЗ
У Міністерстві охорони здоров'я оновили показники захворюваності COVID-19 у регіонах. Одразу 3 області перебувають за крок до червоної зони.
Згідно з новими даними, на Донеччині, Полтавщині та Черкащині можуть суттєво посилити карантині обмеження. У цих регіонах впродовж трьох днів одразу два показники перевищують норму – коефіцієнт виявлення випадків інфікування та рівень госпіталізацій.
У Донецькій області коефіцієнт інфікування становить 21% при нормі 20%, а рівень госпіталізацій 73,9% при нормі 60%. У Полтавській області 20,1% і 81,4 відповідно. У Черкаській області - 22,9% і 92,3%.
Зони карантину в Україні / Джерело: МОЗ / Інфографіка 24 каналу
Більше про ситуацію в регіонах з COVID-19 дивіться у сюжеті:
Новини про коронавірус у світі
Захворюваність зростає сім тижнів поспіль, попри вакцинацію
Джерело: ВООЗ
Кількість хворих на коронавірус у світі зростає сьомий тиждень поспіль, попри використання більш ніж 780 мільйонів доз вакцин. Також, за даними ВООЗ, показники смертності внаслідок коронавірусної недуги зростають чотири тижні поспіль.
В Організації вважають, що пандемія коронавірусу ще далека від завершення, але її можна взяти під контроль за кілька місяців за допомогою карантинних заходів.
Статистика поширення COVID-19
Джерело: Апарат РНБО України
Від початку пандемії у світі зареєстрували понад 136 мільйонів хворих на коронавірус, з них близько 78 мільйонів пацієнтів уже подолали хворобу. Втім, 2 936 018 померли від ускладнень, спричинених недугою.
У Великій Британії пом'якшують карантинні обмеження
Джерело: BBC
З понеділка, з 12 квітня у Великій Британії пом'якшують карантинні обмеження, які ввели через пандемію COVID-19 та новий штам коронавірусу. Зокрема, у країні скасовують комендантську годину, яка діяла раніше. З 12 квітня у країні можуть відкритися всі магазини і салони краси. Тренажерні зали, басейни, бібліотеки та зоопарки також можуть знову запрацювати.
У Великій Британії захворюваність йде на спад. Близько 60% дорослого населення отримали принаймні одну дозу вакцини проти COVID-19.
Спалах COVID в Індії: призупинено експорт Ремдесивіру
Джерело: пресслужба МОЗ Індії
Індія призупинила експорт препарату Ремдесивір, який застосовують під час лікування коронавірусу, через зростання захворюваності в країні.
Індія вийшла на друге місце у світі за кількістю заражень COVID-19. У МОЗ країни повідомляють, що за минулу добу зафіксували понад 168 тисяч нових хворих, а 904 людини померли.
Дослідження про коронавірус
Вакцини проти коронавірусу допоможуть побороти інші смертельні хвороби
Джерело: Daily Mail
У вакцинах проти коронавірусу використовують унікальну технологію мікроРНК, а їхнє застосування в найближчому майбутньому дозволить здійснити лікування невиліковних хвороб, включаючи ВІЛ і деякі види раку.
Детально про це Як вакцини проти коронавірусу прискорять розробку нових ліків
Діти менше поширюють коронавірус
Джерело: Canadian Medical Association Journal
У новому дослідженні вчені оцінили кількість і активність коронавірусу SARS-CoV-2, які виділяють інфіковані дорослі та діти. Ці результати сильно відрізняються від попередніх.
Щоб порівняти інфекційну небезпеку, яку мають діти і дорослі, вчені перевірили вірусне навантаження в кожному аналізі та вивчили життєздатність вірусів в клітинних культурах.
- Віруси були життєздатними (розмножувалися в культурах тканин) в 31% випадку;
- в 18% мазків дітей молодшої групи (10 років і молодше).
- у 23% – старших дітей (11-17 років).
- в 44% – дорослих.
Сонце зменшує ризик смерті від коронавірусу
Джерело: Wiley online library
Дослідники з Единбурга порівняли рівень смертності з сонячною активністю в різних країнах і прийшли до висновку, що ультрафіолетове випромінювання дійсно надає рятівний вплив. Однак вітамін D тут ні до чого.
Дослідники порівняли всі зареєстровані випадки смерті від COVID-19 в континентальній частині США з рівнем ультрафіолетового випромінювання у 2474 округах за той же період.
Зверніть увагу! Виявилося, що люди, які живуть в районах з найвищим рівнем впливу УФА-променів, мали менше шансів померти від COVID-19 в порівнянні з жителями менш сонячних районів.Автори дослідження підкреслили, що зниження ризику смертності через сонячну активність не можна пояснити підвищеним рівнем вітаміну D. У дослідження були включені тільки області з низьким рівнем UVB-випромінювання, необхідного для достатнього вироблення вітаміну D в організмі.