Новини про коронавірус 11 лютого: "суперносії" COVID-19, ріст захворюваності в Україні
В Україні дещо зросла захворюваність на коронавірус, впродовж доби захворіли понад 5 тисяч людей. У МОЗ відреагували на порушення кримінальної справи щодо закупівлі вакцин. У світі триває масова вакцинація проти коронавірусу. Польща повідомила про 11 летальних випадків після імунізації літніх людей. Це останні новини про SARS-CoV-2 в Україні та світі 11 лютого.
Новини про коронавірус в Україні 11 лютого
В Україні зросла кількість хворих на COVID-19
Впродовж минулої доби в Україні зареєстрували 5 039 хворих на коронавірус, інфікувалися 277 дітей та 281 медпрацівник. До лікарень госпіталізували 1 784 пацієнти з підтвердженим COVID-19 або симптомами недуги.
Днем раніше Новини про коронавірус 10 лютого: актуальні дослідження, новий побічний ефект від вакцини
Від ускладнень хвороби померли 124 хворих, натомість одужали 6 568 людей.
Ситуація з тестуванням
Від учора в Україні провели 43 126 тестів на виявлення коронавірусу:
- методом ПЛР – 26 739;
- методом ІФА – 16 387.
Загалом станом на ранок 11 лютого в країні здійснили 6 474 315 ПЛР-тестувань.
Коронавірус в регіонах України: добовий приріст
- Київ – 335 випадків;
- Вінницька область – 392 випадки;
- Волинська область – 125 випадків;
- Дніпропетровська область – 306 випадків;
- Донецька область – 156 випадків;
- Житомирська область – 367 випадків;
- Закарпатська область – 368 випадків;
- Запорізька область – 182 випадки;
- Івано-Франківська область – 482 випадки;
- Київська область – 159 випадків;
- Кіровоградська область – 37 випадків;
- Луганська область – 43 випадки;
- Львівська область – 319 випадків;
- Миколаївська область – 83 випадки;
- Одеська область – 155 випадків;
- Полтавська область – 126 випадків;
- Рівненська область – 139 випадків;
- Сумська область – 102 випадки;
- Тернопільська область – 153 випадки;
- Харківська область – 232 випадки;
- Херсонська область – 42 випадки;
- Хмельницька область – 235 випадків;
- Черкаська область – 129 випадків;
- Чернівецька область – 291 випадок;
- Чернігівська область – 81 випадок.
*У статистиці відсутні дані з тимчасово окупованих територій АР Крим, Донецької, Луганської областей та міста Севастополя.
Статистика поширення коронавірусу в країні
►Від початку епідемії в Україні зареєстрували 1 258 094 випадків передачі коронавірусної інфекції
►Загальна кількість померлих внаслідок COVID-19 зросла до 24 058.
►Подолали недугу станом на 11 лютого 1 098 944 мешканців України.
Степанов відреагував на кримінальну справу щодо закупівлі вакцин
Максим Степанов відреагував на відкриття кримінального провадження щодо махінацій під час закупівлі вакцин проти COVID-19. Очільник МОЗ заявив, що його міністерство працює прозоро.
Міністр охорони здоров'я схарактеризував роботу свого відомства абсолютно прозорою. Адже договори, мовляв, укладають безпосередньо з виробниками. Про це чиновник розповів в ефірі одного з телеканалів.
Довідка: 10 лютого виконувач обов'язки голови САП Максим Грищук заявив, що Національне антикорупційне бюро розпочало розслідування щодо закупівлі вакцин проти COVID-19. Ймовірно, мовиться про зловживання службовим становищем Степанова. Міністр нібито заблокував угоди про закупівлю вакцин на користь компанії "Лекхім" та Sinovac.
Скільки прикордонників померли від коронавірусу
COVID-19 не шкодував українських службовців також. За 2020 рік у Держприкордонслужбі захворіли майже 5 тисяч працівників. Внаслідок ускладнень, спричинених COVID-19, померли 10 працівників Держприкордонслужби. Про це в інтерв'ю програмі "Міністри в краватках і без" розповів Сергій Дейнеко.
Ризик смерті від коронавірусу / Джерело: European Journal of Epidemiology / Інфографіка 24 каналу
ЄС підтримає вакцинацію від COVID-19 в Україні
Джерело: Представництво ЄС в Україні
Європейський Союз підтримає вакцинацію від COVID-19 в Україні проєктом, що передбачає фінансування розміром 40 мільйонів євро для всіх шести країн Східного партнерства.
Так, ЄС і Європейське регіональне бюро ВООЗ співпрацюватимуть для забезпечення масштабної підтримки введення вакцини проти COVID-19 і проведення вакцинації в Україні.
Україна серед 8% країн, які досі не мають доступу до вакцин проти COVID-19
Джерело: Центр економіки охорони здоров'я KSE
Вакцину проти COVID-19 вже можуть отримати 89% населення Європи. До процесу масової імунізації проти коронавірусу минулого тижня долучились ще 8 країн світу. Загалом уже 55 з 190 країн мають таку можливість.
89% населення Європи вже мають можливість вакцинуватися. Лідери у вакцинації на 100 тисяч населення — Ізраїль, ОАЕ, Бахрейн, Велика Британія і США. Більшість країн світу обрали вакцини BioNTech-Pfizer.
Лише 9 країн Європи поки не почали вакцинуватися: Албанія, Андорра, Боснія і Герцеґовина, Косово, Молдова, Чорногорія, Північна Македонія та Україна.За попередніми обіцянками МОЗ, вакцинація в Україні повинна розпочатися 15 лютого. План вакцинації складається з 5 етапів.
План вакцинації українців / Джерело: МОЗ / Інфографіка 24 каналу
Зверніть увагу На вакцинацію від COVID-19: Київрада виділила 140 мільйонів
Новини про коронавірус в світі 11 лютого
Статистика поширення COVID-19
Джерело: Апарат РНБО України
Від початку пандемії у світі зареєстрували понад 107 мільйонів інфікованих коронавірусною інфекцією SARS-CoV-2. З них понад 60 мільйонів вже одужали, але 2 355 774 пацієнти померли від ускладнень COVID-19 та супутніх захворювань.
Джерело: DOMO tracker – including WHO, CDC, Johns Hopkins University, Worldometer, IHME, The COVID Tracking Project
У Польщі після вакцинації проти COVID-19 померли 11 людей
Джерело: Interia.pl
У Польщі від початку масової вакцинації населення вже зафіксовано 11 летальних випадків. Додамо, що щеплення отримали понад 1,7 мільйона людей. У Міністерстві охорони здоров'я Польщі заявили, що летальні випадки після вакцинації проти коронавірусу можуть бути пов'язані з іншими причинами, а не від вакцини.
Локдаун у Німеччині продовжили до 7 березня: будуть певні послаблення
Джерело: Deutsche Welle
Уряд Німеччини вирішив продовжити локдаун до 7 березня 2021 року. Попри те, що основні обмеження залишаються в силі, передбачені певні послаблення. Відповідне рішення канцлерка Німеччини Ангела Меркель схвалила разом з очільниками урядів федеральних земель 10 лютого.
Стратегія на самознищення: у ВООЗ обурені розподілом вакцин проти COVID-19
Джерело: ВООЗ
У світі ввели 128 мільйонів доз вакцини проти коронавірусу. Понад три чверті усіх щеплень зробили у 10 країнах, на яких припадає 60% світового ВВП.
Наразі майже 130 країн, у яких проживає 2,5 мільярда людей, досі не розпочали вакцинацію. Про це мовиться у спільній заяві виконавчого директора ЮНІСЕФ Генрієти Форе та гендиректора ВООЗ доктора Тедроса Адханома Гебреєса.
Мексика схвалила китайські вакцини проти COVID-19 від CanSino і CoronaVac
Джерело: MedicalXpress
Мексиканські регулятори 10 лютого дали екстрений дозвіл на виробництво китайських вакцин проти COVID-19 від виробників CanSino Biologics і CoronaVac.
Порівняння вакцин проти COVID-19 / Джерело: ВООЗ / Інфографіка 24 каналу
Дослідження про коронавірус
Відкрили 4 нових факти про коронавірус
Джерело: PLOS Pathogens
Дослідники з Медичної школи Університету Міннесоти вивчили інфекції SARS-CoV-2 на окремих клітинних рівнях і зробили 4 основних відкриття про коронавірус.
Що дізнались вчені:
- SARS-CoV-2 в першу чергу інфікує 2 типи клітин верхніх дихальних шляхів – клітини війок і келихоподібних клітин;
- Келихоподібні клітини є основним продуцентом прозапальних реакцій, які часто зустрічаються в важких випадках COVID-19;
- Ремдесивір ефективний в блокуванні реплікації вірусу у всіх типах клітин верхніх дихальних шляхів;
- SARS-CoV-2 дуже ефективно ухиляється від початкового виявлення вродженою імунною системою, але при виявленні реплікація вірусу ефективно притупляється антивірусними реакціями.
До теми Порушення сну після COVID-19: що відомо про коронасомію
Назвали групу людей, у яких ризик зараження COVID-19 утричі вищий
Джерело: Alzheimer's Association
Вчені попередили про "подвійний удар" пандемії для літніх пацієнтів з деменцією. На думку фахівців, ці люди особливо вразливі зараз, оскільки потрапляють в групу ризику за віком і мають складнощі з запам'ятовуванням правил техніки безпеки.
Американські вчені проаналізували інформацію про стан здоров'я 61,9 мільйона американця у віці від 18 років з лютого по серпень минулого року. У більш ніж 15,7 тисячі осіб в цей період був підтверджений COVID-19, 810 з них страждали деменцією.
Що робить людину "суперпоширювачем" COVID-19
Джерело: Proceedings of the National Academy of Sciences
Вчені та експерти в галузі суспільної охорони здоров'я називають деяких людей "суперпоширювачами". Такі пацієнти можуть передавати COVID-19 з неймовірною швидкістю і наслідками.
Дослідники з Університету Тулейн, Гарвардського університету, Массачусетського технологічного інституту і Массачусетської лікарні загального профілю з'ясували, що ожиріння, вік та COVID-19 корелюють зі схильністю видихати більше дихальних крапель, що є основою для розповсюдження SARS-CoV-2.
Носіння двох масок одночасно краще захищає від COVID-19
Джерело: Daily Mail
З початку пандемії коронавірусної інфекції носіння масок стало вже звичкою, однак чимало людей використовували відразу дві маски. Вчені підтвердили те, що вони справді краще захищають від COVID-19.
Дослідження Центру з контролю та профілактики захворювань у США (CDC) показує, що одна тканинна маска поверх одноразової хірургічної може заблокувати до 92,5% інфекційних частинок у повітрі.