Дельта у немовляти, вплив COVID-19 на легені дітей: новини про коронавірус 7 вересня
У немовляти виявили Дельта-штам на Волині, якому лише 17 днів. У 3 областях можуть посилити адаптивний карантин. Вченя з'ясували, як недуга впливає на легені дітей. Це останні новини про SARS-CoV-2 в Україні та світі 7 вересня.
Новини про коронавірус в Україні
Захворюваність на коронавірус: статистика
Джерело: МОЗ
В Україні впродовж доби захворіли на коронавірус 2 197 людей, зокрема 197 дітей та 37 медпрацівників. У порівнянні з минулою добою захворюваність зросла, вчора добовий приріст інфікованих становив 773.
До теми EMA вивчає необхідність третьої дози Pfizer: коли буде рішення ЄС
До лікарень госпіталізували 485 пацієнтів з вираженими симптомами COVID-19. Від ускладнень коронавірусної хвороби померли 53 пацієнти. Водночас видужали 1 429 людей.
За добу в Україні лабораторії здійснили 48 399 тестувань, зокрема:
- методом ПЛР – 22 596,
- методом ІФА – 7 811,
- експрес-тестами – 17 992.
Кількість захворювань в регіонах за добу:
- Київ – 304 випадки;
- Вінницька область – 56 випадків;
- Волинська область – 33 випадки;
- Дніпропетровська область – 151 випадок;
- Донецька область – 87 випадків;
- Житомирська область – 39 випадків;
- Закарпатська область – 32 випадки;
- Запорізька область – 149 випадків;
- Івано-Франківська область – 58 випадків;
- Київська область – 69 випадків;
- Кіровоградська область – 15 випадків;
- Луганська область – 111 випадків;
- Львівська область – 165 випадків;
- Миколаївська область – 25 випадків;
- Одеська область – 140 випадків;
- Полтавська область – 64 випадки;
- Рівненська область – 104 випадки;
- Сумська область – 47 випадків;
- Тернопільська область – 78 випадків;
- Харківська область – 163 випадки;
- Херсонська область – 30 випадків;
- Хмельницька область – 85 випадків;
- Черкаська область – 35 випадків;
- Чернівецька область – 119 випадків;
- Чернігівська область – 38 випадки.
*Дані з тимчасово окупованих територій АР Крим, Донецької, Луганської областей та міста Севастополя відсутні.
Динаміка вакцинації
Джерело: МОЗ
Впродовж доби, 6 вересня, в Україні проти COVID-19 вакцинували 133 922 людини, зокрема, першу дозу отримали 37 380 людей, другу дозу, а відтак завершили імунізацію – 96 542 людини.
Вакцинацію проводили:
- 882 мобільні бригади,
- 2 827 пунктів щеплення;
- 338 центрів вакцинації.
Важливо! Від початку вакцинальної кампанії щеплено 5 618 798 людей, з них отримали одну дозу – 5 618 796 людей, повністю імунізовані та отримали дві дози – 4 304 627 людей (із них двоє осіб отримали одну дозу за кордоном).
Загалом проведено 9 923 423 щеплення.
Де найперше можуть посилити карантин
Джерело: 24 канал
COVID-19 та вакцинація вчителів
Джерело: "Нова українська школа"
У МОЗ наголошують, що школи в жовтій та помаранчевій зонах зможуть працювати очно при посиленому карантині. Але лише за умови, якщо там буде вакциновано 80% персоналу. Проте реальність зовсім інша – наразі повний курс щеплення пройшли лише 30% освітян.
Марцінків потрапив у COVID-скандал
Джерело: фейсбук Руслана Марцінківа
Руслан Марцінків, який неоднорозово потрапляв у скандали, знову відзначився. На цей раз мер Івано-Франківська намагався дотепно потролити антивакцинаторів. Відтак, під час щотижневої оперативної наради він дав протокольне доручення спостерігати за секретарем міської ради Віктором Синишином, чи у нього не виростуть "роги та копита" після щеплення.
У Львові можуть ввести карантин
Джерело: 24 канал
Суд виправдав військового антивакцинатора з Одещини
Джерело: "Думская"
Коронавірус серед хасидів в Умані
Джерело: UNN
В Умані вже зареєстрували 11 випадків коронавірусу серед хасидів. Вони прибули святкувати іудейський новий рік Рош га-Шана. Разом з тим, трьох осіб відправили до Ізраїлю через важкий стан.
Увага Вітамін D чи вітамін С: що справді покращує імунітет
У Рівному незадовільний рівень вакцинації в школах
Джерело: фейсбук Віталія Коваля
У Рівенській області ситуація із вакцинацією працівників шкіл відверто "незадовільна". Та ще гірші справи зі щепленням освітян спостерігається в обласному центрі – у Рівному. За його словами, у Рівному є 106 навчальних закладів. І жодних із них не вакцинував від коронавірусу більш як 80% своїх співробітників.
На Волині штам Дельта виявили у немовляти
Джерело: 24 канал
Штам коронавірусу Дельта на Волині виявили у 47 жителів області. Зокрема, у немовляти. Малюку лише 17 днів. Крім того, з-поміж усіх пацієнтів не було жодного щепленого навіть одною дозою вакцини.
Школи та садочки Сумської області можуть закрити на карантин
Джерело: фейсбук Дмитра Живицького
З переходом України у жовту зону деякі регіони можуть перевести школи на дистанційку. Зокрема, це планують зробити у Чернігівській та Сумській області.
Важливо! З 13 вересня Україна, ймовірно, перейде у жовту зону карантину. Найнебезпечніша епідемічна ситуація зараз у Чернівецькій, Львівській та Вінницькій областях. Які обмеження діятимуть у жовтій зоні – читайте у статті.Школи у Чернігові можуть перейти на дистанційне навчання
Джерело: Чернігівська міська рада
Чернігівські школи з 13 вересня можуть запровадити дистанційну форму навчання. Все через те, що Україна перейде до жовтої зони карантину через збільшення кількості захворюваності на COVID-19, а в місті не у всіх школах вакциновано достатньо вчителів.
Увага Час подбати про вітамін D: готуємося до сезону застуд
Новини про коронавірус у світі 7 вересня
Статистика захворюваності
Джерело: Університет Гопкінса
Станом на 7 вересня у світі офіційно повідомили про понад 221 мільйон випадків інфікування SARS-CoV-2, більш ніж 4,5 мільйона з яких, на жаль, померли.
Найбільше інфікованих виявили у США – понад 40 мільйонів від початку пандемії. Загалом COVID-19 забрав життя більш ніж 649 тисяч американців. Наступними за кількістю виявлених випадків коронавірусу ідуть Індія, Іран, Велика Британія, Бразилія.
Актуально Аби уникнути падіння рівня антитіл проти Дельта: Sinovac потрібно три дози
В Японії помер чоловік, якого щепили вакциною з домішками
Джерело: Japan Times
В Японії підтвердили смерть третього жителя після вакцинації зіпсованою партією вакцин Moderna. Чоловік помер наступного дня після введення препарату.
Важливо! МОЗ країни заявило, що причинно-наслідковий зв'язок між смертю і проведеною вакцинацією не встановлений.Раніше після щеплень вакциною Moderna із "забруднених" партій померли двоє чоловіків.
Дослідження про коронавірус
Дельта і діти
Джерело: CDC
Дельта штам коронавірусу заразніший, ніж його попередні версії. У дорослих він може викликати важчий перебіг інфекції. У нових дослідженнях вчені спробували відповісти на питання, наскільки небезпечний він для дітей.
Дізнайтесь тут Наскільки Дельта штам коронавірусу небезпечніший для дітей
Нові дані про штам Мю: у чому небезпека
Джерело: Українські новини
Нещодавно вчені виявили новий штам коронавірусу, йдеться про мутацію Мю. Всесвітня організація охорони здоров'я вже повідомила, що почала стежити за циркуляцією штаму. Тепер у США заявили, що штам коронавірусу Мю може обходити захист антитіл.
Що відомо про штам Мю?
Варіант виявили в Колумбії в січні цього року. В кінці серпня Всесвітня організація охорони здоров'я внесла його до списку варіантів COVID-19, які потребують особливого нагляду. Наразі штам активно поширюється в Колумбії і Еквадорі.У кого найбільша можливість підхопити нові штами COVID-19
Джерело: Raadio 4
Коронавірус продовжує поширюватись та мутувати. Зараз домінує Дельта-штам коронавірусу. Він поширюється і розмножується ефективніше, ніж інші. А нові варіанти COVID-19 частіше з'являються саме серед нещепленого населення. Про це розповів професор прикладної вірусології Тартуського університету в Естонії Андрес Мерітс. Так, нові мутації вірусу відбуваються в основному серед таких людей:
- які не перехворіли на COVID-19;
- які не вакциновані від коронавірусу.
CoronaVac дає жінкам кращий захист, ніж чоловікам
Джерело: MedRxiv
Вакцинація проти коронавірусної хвороби препаратом CoronaVac забезпечило жінок більш стійким захистом від важкого перебігу хвороби. Тоді як чоловіки отримали на 20% менший захист.
Як коронавірус впливає на легені дітей
Джерело: ERS
Два дослідження, які представили в ході конгресу Європейського респіраторного товариства (ERS), дали хороші новини батькам дітей, які перехворіли на COVID-19, і молодим людям. Ключові показники функції легень виявилися схожими у всіх учасників незалежно від того, чи був у них COVID-19. Не було відмінностей і в рівнях запальних маркерів.
Більше тут Як коронавірус впливає на легені дітей