Перевірка COVID-сертифікатів, мутація хвороби: новини про коронавірус 31 серпня
Державна прикордонна служба України почала застосовувати електронну перевірку COVID-сертифікатів. Пандемія стала серйозною перешкодою для лікування від раку, особливо у дітей. SARS-CoV-2 мутує значно частіше, ніж передбачалося раніше. Це останні новини про SARS-CoV-2 в Україні та світі 31 серпня.
Новини про коронавірус в Україні
Статистика поширення COVID-19
Джерело: МОЗ
За минулу добу, 30 серпня, в Україні зафіксували 1 356 нових випадків зараження коронавірусом COVID-19. Серед виявлених пацієнтів – 75 дітей та 31 медпрацівник.
До теми Звідки домішки у вакцинах Moderna нові темпи мутацій: новини про коронавірус 30 серпня
До лікарень госпіталізували 407 людей з підтвердженим коронавірусом або наявними симптомами хвороби. На жаль, ще 51 інфікований помер. Натомість одужали за цей період аж 1 257 хворих – їх вже виписали.
Увага. За весь час пандемії в країні виявили 2 286 296 випадки зараження коронавірусом SARS-CoV-2. 2 207 940 хворих вже одужали, натомість 53 789 людей померли від ускладнень, спричинених хворобою.
Добовий приріст інфікованих в регіонах
- Київ – 204 випадки;
- Вінницька область – 29 випадків;
- Волинська область – 18 випадків;
- Дніпропетровська область – 59 випадків;
- Донецька область – 59 випадків;
- Житомирська область – 25 випадків;
- Закарпатська область – 12 випадків;
- Запорізька область – 80 випадків;
- Івано-Франківська область – 31 випадок;
- Київська область – 28 випадків;
- Кіровоградська область – 13 випадків;
- Луганська область – 106 випадків;
- Львівська область – 51 випадок;
- Миколаївська область – 16 випадків;
- Одеська область – 127 випадків;
- Полтавська область – 59 випадків;
- Рівненська область – 40 випадків;
- Сумська область – 25 випадків;
- Тернопільська область – 20 випадків;
- Харківська область – 144 випадки;
- Херсонська область – 26 випадків;
- Хмельницька область – 50 випадків;
- Черкаська область – 28 випадків;
- Чернівецька область – 87 випадків;
- Чернігівська область – 19 випадків.
*Дані з тимчасово окупованих територій АР Крим, Донецької, Луганської областей та міста Севастополя відсутні.
Головні правила профілактики коронавірусу / Джерело: ВООЗ / Інфографіка 24 каналу
Вакцинація в Україні
Джерело: МОЗ
За минулу добу, 30 серпня, в Україні проти коронавірусу вакцинували 150 482 людини. Першу дозу препарату отримали 50 690 людей. Натомість 99 792 людини отримали завершальну, другу дозу препарату.
Довідка. Загалом від початку вакцинальної кампанії проти коронавірусу вакцинували 5 359 417 мешканців країни. 5 359 415 з них отримали першу дозу препарату, а – 3 722 707 другу (із них двоє отримали першу дозу за кордоном).Загальна кількість ін'єкцій, проведених в країні – 9 082 122.
У Львові триває вакцинація проти коронавірусу
Джерело: Львівська міськрада
У Львові продовжують активно щепити містян проти коронавірусу. Як завжди, працюватимуть центри масової вакцинації та стаціонарні пункти. Однак також до кампанії долучаться виші та "Молодвіж".
На кордоні України вже діє е-перевірка COVID-сертифікатів
Джерело: Держприкордонслужба
Державна прикордонна служба України 31 серпня почала застосовувати електронну перевірку COVID-сертифікатів. Вони містять інформацію про вакцинацію, негативний результат тесту на коронавірус або одужання від хвороби.
Змішане навчання у Львові через пандемію
Джерело: Львівська міська рада
З 1 вересня школи Львова починають працювати очно, оскільки зараз регіон перебуває у зеленій карантинній зоні. Проте для учнів передбачено змішане навчання, а старші школярі іноді будуть вчитися дистанційно.
Школи Києва вимагатимуть від батьків учнів COVID-сертифікат або ПЛР-тест при вході
Джерело: телеграм КМДА
Міська влада Києва оприлюднила рекомендації щодо роботи шкіл з 1 вересня 2021 року. Лінійки дозволили проводити, учні на уроках можуть бути без масок, але від батьків дітей вимагають COVID-сертифікат або ПЛР-тест при вході до школи.
За якої умови будуть закривати школи
Джерело: 24 канал
Вже завтра учні зайдуть до своїх класів та розпочнуть навчання. Україна наразі перебуває у зеленій зоні карантину, тому поки діти навчатимуть очно. Проте у випадку погіршення епідемічної ситуації вони можуть перейти на дистанційне навчання.
Більше тут За якої умови будуть закривати школи у новому навчальному році
Чи можна підробити сертифікат про вакцинацію в "Дії"
Джерело: РБК-Україна
У Міністерстві цифрової трансформації України розповіли про те, чи можливо підробити цифровий COVID-сертифікат. За словами представника, такі варіанти існують, але на практиці реалізувати їх важко.
Новини про коронавірус у світі 31 серпня
Статистика захворюваності
Джерело: Університет Гопкінса
З початку пандемії по всьому світу виявили понад 217 мільйонів хворих на коронавірус. Хвороба забрала життя майже 4,5 мільйона інфікованих.
Найбільше випадків зараження виявили у США – загалом там зареєстрували понад 39 мільйона пацієнтів з COVID-19, більш ніж 638 тисяч з яких, на жаль, померли. Наступними за кількістю виявлених хворих ідуть Індія, Іран, Велика Британія, Бразилія.
Російську вакцину політв'язню Лимешку вкололи проти волі
Джерело: фейсбук Людмили Денісової
У Росії незаконно засудженого українця Геннадія Лимешка вакцинували проти коронавірусу російським препаратом. Після цього стан політв'язня значно погіршився. У Лимешка – тахікардія та сильний головний біль.
Важливо! Вакцина, якою щепили українця, не схвалили у ВООЗ.ЄС заборонив в'їзд деяким країнам
Джерело: The Guardian
ЄС заборонив в'їзд без карантинних обмежень громадянам США та ще 5 країн. Наразі у списку країн, звідки Європейський Союз рекомендує дозволити несуттєві поїздки, залишається 18 країн. В переліку є і Україна.
Більше тут ЄС заборонив в'їзд громадянам США та ще 5 країн
Словаччина припинила використання російської вакцини
Джерело: Aktuality
У Словаччині 31 серпня закінчується вакцинація російською вакциною "Супутник V" і більше її застосовувати не планують.Станом на 30 серпня в Словаччині ввели 37 021 дозу вакцини "Супутник V". Всього в Словаччині цією вакциною вакциновано трохи більш як 18 500 осіб.
Вакцинація у ЄС
Джерело: "Європейська правда"
У країнах Євросоюзу частка вакцинованих проти коронавірусу серед дорослих досягла 70%. І зупинятися на цьому не збираються.
Порівняння вакцин проти COVID-19 / Джерело: ВООЗ / Інфографіка 24 каналу
Щеплення третьою дозою в Литві
Джерело: LRT
Литва планує почати щеплювати третьою (бустерною) дозою вакцини проти коронавірусу населення країни. Це може трапитись у найближчі тижні. Щеплення отримають ті, хто вакцинувався ще на початку кампанії. Про це заявила прем'єр-міністерка країни Інгріда Шимоніте.
Коронавірус в Ізраїлі б'є рекорди
Джерело: The Times of Israel
За минулу добу, 30 серпня, в Ізраїлі виявили 10 947 нових хворих на коронавірус. Це найвищий добовий приріст інфікованих у країні від початку пандемії COVID-19.
Албанія посилює карантин
Джерело: Associated Press
Албанія посилює правила в'їзду та карантинні обмеження через поширення штаму "Дельта". Нові правила почнуть діяти вже з 6 вересня.
Останні дослідження коронавірусу
COVID-19 в онкохворих дітей: небезпеки та наслідки
Джерело: The Lancet
Найбільший аналіз даних з 45 країн показав, що педіатричні онкопацієнти є окремою групою ризику COVID-19. А пандемія стала серйозною перешкодою для повноцінного лікування від раку. Дослідження показало також, що коронавірус завдав серйозного удару по плановому лікуванню дітей: у 56% терапія була скоригована у зв'язку із зараженням, ще у 45% дітей на час лікування інфекції була скасована хімієтерапія.
Постковід і синдром хронічної втоми дуже схожі
Джерело: New Atlas
Так званий довготривалий COVID-19 виникає приблизно у кожного третього хворого. Американські вчені виявили, що його симптоми дивним чином нагадують синдром хронічної втоми. Завдяки новим знанням та розумінню процесів, які провокує довготривалий COVID, можна поліпшити ефективність терапії.
Дізнайтесь більше Постковід і синдром хронічної втоми дуже схожі: що це означає
Експерти розповіли, як вберегтися від мутацій
Джерело: UNN
Дослідники з Великої Британії нещодавно з'ясували, що коронавірус SARS-CoV-2 мутує значно частіше, ніж передбачалося раніше. Така швидка мутація може призвести до неминучих наслідків. Зокрема, до того, що вірус почне вражати й інші клітини організму.
До теми Коронавірус мутує набагато швидше: експерти розповіли, як вберегтися
Зрозуміли, як саме коронавірус вбиває людей
Джерело: Nature
Основна причина важких випадків коронавірусної інфекції, що призводять до смерті, – висока концентрація коронавірусу SARS-CoV-2 в легенях. Вчені з'ясували, що померлі від коронавірусу люди мали в середньому в десять разів більше вірусного навантаження в нижніх дихальних шляхах, ніж у важких пацієнтів, які одужали