Ліки від COVID в Україні, коли вакцинуватись: новини про коронавірус
Щойно ліки для лікування коронавірусу з'являтимуться у світі, їх постачатимуть і до України. Щеплення рекомендують робити через 28 днів після появи симптомів, або позитивного ПЛР-тесту. Коронавірус може викликати смертельно небезпечні зміни у мозку. Це останні новини про SARS-CoV-2 в Україні та світі 1 грудня.
Новини про коронавірус в Україні
Захворюваність знову висока
Джерело: МОЗ
Впродовж доби в Україні захворіли на коронавірус 11 960 людей, серед інфікованих – 1 088 дітей та 207 медпрацівників.
До лікарень госпіталізували 3 629 пацієнтів з COVID-19, від ускладнень недуги, на жаль, померли 557 хворих. Натомість видужали – 26 160 людей.
Увага Ляшко пояснив високі показники смертності від COVID-19
Темпи тестувань
За добу здійснили 103312 тести на виявлення коронавірусу, зокрема:
- методом ПЛР – 48 076;
- методом ІФА – 9 565;
- досліджень експрес-тестами на антиген до SARS-CoV-2 – 45 671.
Загальна статистика
Від початку пандемії COVID-19 в Україні зареєстрували 3 450 341 випадок інфікування коронавірусом SARS-CoV-2. Станом на 1 грудня видужали 2 972 192 людини.
Жертвами коронавірусу стали 86 532 людини.
Статистика захворювань в регіонах за добу:
- Київ – 1592 випадки;
- Вінницька область – 608 випадків;
- Волинська область – 530 випадків;
- Дніпропетровська область – 419 випадків;
- Донецька область – 666 випадків;
- Житомирська область - 214 випадків;
- Закарпатська область – 409 випадків;
- Запорізька область – 760 випадків;
- Івано-Франківська область – 281 випадок;
- Київська область - 704 випадки;
- Кіровоградська область – 135 випадків;
- Луганська область – 229 випадків;
- Львівська область – 417 випадків;
- Миколаївська область – 406 випадків;
- Одеська область – 287 випадків;
- Полтавська область – 905 випадків;
- Рівненська область – 485 випадків;
- Сумська область – 384 випадки;
- Тернопільська область – 231 випадок;
- Харківська область – 613 випадків;
- Херсонська область – 257 випадків;
- Хмельницька область – 586 випадків;
- Черкаська область – 557 випадків;
- Чернівецька область – 152 випадки;
- Чернігівська область – 133 випадки.
Даних із тимчасово окупованих територій АР Крим, Донецької, Луганської областей та Севастополя відсутні.
Зверніть увагу! У МОЗ вважають, що в Україні навряд можливий новий локдаун – схожий на той, який був навесні 2020 року. Проте у міністерстві повідомили, що нову хвилю COVID-19 можна чекати вже у період з січня по березень.
Смертність від коронавірусу у світі на 1 мільйон населення / Дані: Worldometers | Інфографіка 24 канал
Темпи вакцинації
Джерело: МОЗ
В Україні продовжують нарощувати темпи вакцинації проти COVID-19, за листопад здійснили понад 7 мільйонів щеплень.
За добу 30 листопада 2021 року в Україні щеплення проти коронавірусу отримала 233 471 людина. Зокрема, першу дозу отримали 76 979 людей, другу дозу – 156 492 людини, вони завершили процес імунізації.
Актуально Захворюваність знову висока: майже 12 тисяч інфікованих COVID-19
Щеплення проводили: 1 035 мобільні бригади з імунізації, 3 244 пункти щеплення та 467 центри вакцинації населення.
Загальні темпи вакцинації
Від початку вакцинальної кампанії в Україні щеплення проти COVID-19 отримали 13 468 635 людей:
- з них отримали першу дозу – 13 468 633 людини,
- повністю імунізовані та отримали дві дози – 11 279 127 людей.
Загалом проведено 24 747 760 щеплень.
Згідно з національним планом, щомісяця повинні робити щонайменше 8 мільйонів щеплень
Увага! Міністр охорони здоров'я Віктор Ляшко розповів, що в Україні планують проводити щеплення бустерною дозою вакцин проти COVID-19 уже з січня-лютого, а можливо, й раніше.
Це залежиться від багатьох факторів, зокрема, від того, як швидко в Україні вакцинують 60% населення принаймні однією дозою, або двома дозами – 50%.
Які вакцини використовували найчастіше
- Covishield (AstraZeneca) – 487 187,
- Coronavac – 4 425 422,
- Comiraty (Pfizer-BioNTech) – 5 637 135,
- AstraZeneca – 1 599 790,
- Janssen (Johnson & Johnson's) – 20 680,
- Moderna – 1 298 421.
Нагадаємо, що МОЗ вирішило скоротити термін дії "жовтого" сертифікату до 30 днів, раніше він діяв 120 днів. Цей документ підтверджує проведення першого щеплення від COVID-19.
Ефективність вакцин проти коронавірусу від різних виробників / Інфографіка 24 каналу
Зеленський похвалився темпами вакцинації
Джерело: 24 канал
Володимир Зеленський 1 грудня виступив у Верховній Раді зі своїм щорічним зверненням. Зокрема, президент прокоментував боротьбу країни з коронавірусом та успіхи вакцинальної кампанії. Він заявив, що ще недавно в Україні не знали, як поділити першу партію вакцин від коронавірусу у 500 тисяч доз. А тепер людям доступні мільйони доз різних препаратів.
У поліклініці Києва розклеїли антивакцинаторські заклики
В одній із поліклінік у Голосіївському районі Києва невідомі розклеїли листівки з фейками про коронавірус і антивакцинаторськими міфами. Крім того, такі самі агітки з'явилися просто на вхідних дверях медичної установи. При цьому ніхто з адміністрації та співробітників поліклініки не додумався познімати їх.
У Києві зловмисники розвісили в поліклініці пропагандистські листівки проти вакцинації: відео
Ліки від COVID в Україні
Джерело: Факти
Щойно новітні ліки для лікування коронавірусу з'являтимуться у світі, їх постачатимуть і до України. Очільник Комітету Верховної Ради з питань здоров'я нації, медичної допомоги та медичного страхування, народний депутат Михайло Радуцький зазначив, що ліки Україна отримає оперативно.
Зверніть увагу! В Україні тривають клінічні випробування таблеток проти коронавірусу від компаній Pfizer і Merck.Що робити, якщо в Дії не з'являється сертифікат
Джерело: Facebook МОЗ
Якщо ви робили запит у мобільному додатку Дія, спробуйте повторити його через портал Дія. Якщо і портал відповів, що "Немає даних про вас", зверніться до вашого сімейного лікаря або до лікаря, який робив вам щеплення. Попросіть у нього перевірити персональні дані. Якщо це не спрацює, звертайтесь до технічної підтримки порталу та додатку Дія.
На Закарпатті погіршується ситуація з COVID
Джерело: фейсбук Віктора Ляшка
В Україні залишився один регіон, де погіршується ситуація з коронавірусом. Це Закарпаття. Там кількість випадків захворювання не змінилась з минулого тижня.
"Антивакса" Стахіва випустили із СІЗО під заставу
Джерело: Суспільне
Прихильники антивакцинатора Остапа Стахіва зібрали для нього майже мільйон гривень застави. 1 грудня його випустили з СІЗО.
Священник УГКЦ розповів, як релігія ставиться до щеплень
Джерело: 24 канал
Релігія та віра не суперечать тому, щоб робити щеплення проти COVID-19 чи інших хвороб. Ба більше – вакцинація – дієвий спосіб захистити не лише себе, а й інших від недуги. Про це в інтерв'ю сказав священнослужитель та настоятель Гарнізонного храму святих апостолів Петра і Павла у Львові Тарас Михальчук.
Новини про коронавірус у світі
Статистика поширення COVID-19
Джерело: Університет Гопкінса
Станом на 1 грудня у світі виявили понад 262 мільйони хворих на коронавірус та більш ніж 5,2 мільйона смертей серед пацієнтів.
Від початку пандемії найбільше інфікованих зареєстрували у США – понад 48,5 мільйонів. Наступними п'ятірку лідерів за кількістю заражених за останні 28 днів закривають: Німеччина, Велика Британія, Росія, Туреччина та Україна.
У Франції погіршилась ситуація з коронавірусом
Джерело: CNN
У Франції за добу 30 листопада коронавірус виявили у приблизно 47 тисяч людей, що є найвищим добовим приростом інфікувань в країні від 20 квітня. Насторожує те, що країна має один із найвищих показників вакцинації в Європі.
В Австрії влаштують лотерею для вакцинованих
Джерело: UA Голос
На тлі стрімкого поширення нового небезпечного штаму коронавірусу Омікрон влада Австрії вирішила влаштувати так звану лотерею вакцинації. Суть акції дуже проста – люди роблять щеплення й автоматично беруть участь в розіграші подарунків. Серед головних призів акції – сімейний будиночок, а також електромобіль. Загалом розігруватимуться майже 1 тисяча подарунків.
Зверніть увагу Як отримати медичні послуги безкоштовно, а за які доведеться платити
Заборона на подорожі не завадить поширенню Омікрону
Джерело: ВООЗ
Світом почав все активніше поширюватися штам коронавірусу Омікрон. На тлі цього, країни почали обмежувати поїздки в інші країни, зокрема до Південної Африки. Однак у ВООЗ вважають, що заборони на поїздки не зможуть запобігти міжнародному поширенню цьому штаму.
ЄС може щодня переглядати правила в'їзду через Омікрон
Джерело: Bloomberg
Європейський Союз може рекомендувати державам-членам щодня переглядати основні обмеження на поїздки через стрімке поширення штаму Омікрон. Європейська комісія також збирається звернутися до національних урядів із закликом оперативно розгорнути ревакцинацію від COVID-19. Крім того, у ЄС пропонують обмежити термін дії цифрового сертифіката вакцинації до 9 місяців замість 12.
У Данії після концерту виявили Омікрон
Джерело: The National News
У людини, яка відвідала концерт у Данії, виявили штам Омікрон. На подію зібралися майже 2 тисячі глядачів. Через цей інцидент тепер на COVID-19 протестують всіх там присутніх.
Австрія продовжила локдаун
Джерело: ABC News
Влада Австрії офіційно продовжила локдаун в країні до 11 грудня, як і планувалося раніше. Він був запроваджений до 22 листопада. Відтепер магазини першої необхідності, яким досі було дозволено працювати до 21:00, повинні закритися до 19:00.
В Єврокомісії виступили за обов'язкову вакцинацію
Джерело: "Європейська правда"
Президентка Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн закликала почати обговорення щодо запровадження обов'язкової вакцинації проти коронавірусу у Євросоюзі. Адже третина населення ЄС досі не щепилася.
Довідка. Наразі у ЄС вакцинувалися 77% дорослого населення, або 66% всього населення. Тобто невакцинована третина, що становить близько 150 мільйонів людей.ВООЗ проти створення нової вакцини через Омікрон
Джерело: The Guardian
Напередодні великі компанії повідомили, що готуються випустити вакцину від нового штаму Омікрон. Всесвітня організація охорони здоров'я (ВООЗ) вважає, що не бачать потреби у тому, щоб розробляти цілковито нову вакцину через варіант Омікрон. Досить доопрацювати ті, які вже є.
Дослідження коронавірусу
Вплив коронавірусу на мозок
Джерело: MedicalNewsToday
Легені – далеко не єдина ціль для коронавірусу, і патоген може вражати центральну нервову систему, викликаючи втрату нюху, зниження когнітивних функцій та інші ускладнення. Нове дослідження показало, що в окремих випадках COVID-19 може викликати смертельно небезпечні зміни у мозку.
Наслідки важкого перебігу коронавірусу
Джерело: The Guardian
Тяжкий перебіг COVID-19 завдає нищівного удару по організму, і після виписки з лікарні пацієнти проходять тривалий відновлювальний період. Аналіз даних показав, що у пацієнтів, які пережили важку форму коронавірусу, ймовірність померти від різних причин була більш ніж удвічі вищою у порівнянні з людьми, у яких не було COVID-19 або вони легко перенесли інфекцію. Ця тенденція була особливо помітною серед пацієнтів до 65 років, зазначили вчені.
Більше тут Люди, які одужали після важкого перебігу коронавірусу, мають високі ризики смерті
Коли вакцинуватись, якщо перехворіли на коронавірус
Джерело: МОЗ
Вакцинація ефективний спосіб профілактики проти коронавірусної хвороби. Передусім це можливість знизити ризики важкого перебігу хвороби. Вакцинуватись важливо, навіть якщо вже хворіли на COVID-19. У Міністерстві охорони здоров'я наголосили, що перенесений коронавірус не є протипоказом до вакцинації. За оновленими даними, щеплення рекомендують робити через 28 днів після появи симптомів, або позитивного ПЛР-тесту.