Здоров'я та молодість шкіри: що варто врахувати при догляді за собою
Важливо правильно доглядати за шкірою, щоб вона залишалася у гарному стані. Однак іноді навіть найякісніші засоби не дають бажаного результату.
Це пов'язано з тим, що шкіра – це орган. Вона реагує не лише на зовнішні подразники, а й на внутрішні. Тож те, як ми харчуємося, спимо та проводимо час, впливає на її стан, розповідає 24 Канал.
Дивіться також 5 простих змін у способі життя, які допоможуть зміцнити імунітет
Тому якщо з доглядом все гаразд, варто прислухатися до свого організму. Цілком можливо, що людині бракує вітаміну D. Адже наукові дослідження свідчать, що його рівень напряму впливає на здоров'я шкіри.
Як вітамін D впливає на шкіру
- Насамперед вітамін D допомагає регулювати рівень кальцію, який впливає на зволоженість шкіри та захищає її від інфекцій.
- Він стимулює клітини шкіри виробляти більше гіалуронової кислоти, яка дозволяє утримувати в них вологу.
- Регулює цикл клітинної реплікації, що допомагає запобігти передчасному старінню шкіри та позитивно впливає на її регенерацію.
- Збагачує організм антиоксидантами, які борються зі шкідливими вільними радикалами – передвісниками старіння та раку.
- Допомагає підтримувати захисний бар'єр від сонячного випромінювання, що теж дозволяє зберегти молодість шкіри.
- За результатами деяких досліджень, вітамін D може брати участь у загоєнні ран.
Як дефіцит вітаміну D позначається на зовнішності
Дефіцит вітаміну D може суттєво відображатися на шкірі. Зокрема при нестачі цього вітаміну людину часто турбують сухість та почервоніння. А в деяких випадках виникає псоріаз або екзема.
Якщо не виправити ситуацію, на шкірі можуть з'явитися зморшки та навіть рубці.
Для здоров'я шкіри косметичного догляду може бути замало / Unsplash
Як підвищити рівень вітаміну D та покращити стан здоров'я шкіри
Деякі люди переконані, що для того, щоб підняти рівень вітаміну D в організмі, необхідно позасмагати на сонці. Однак це не зовсім так.
Для того, аби усунути дефіцит, на сонці потрібно було б перебувати дуже довго. Однак науково доведено, що сонячні промені навпаки пришвидшують старіння шкіри, провокують опіки та підвищують ризик виникнення меланоми. А якщо ж "засмагати" з SPF, у цьому взагалі не буде сенсу, оскільки вітамін D синтезується саме при потраплянні сонячних променів на шкіру.
Тим паче інтенсивність сонячних променів змінюється залежно від сезону, тож восени чи взимку точно неможливо покрити денну норму за допомогою цього методу.
Однак, на щастя, покрити дефіцит вітаміну D доволі легко. За допомогою добавки Вітагама D3 можна швидко нормалізувати рівень цього важливого вітаміну. А для того, щоб пришвидшити процес, варто додати до раціону жирні продукти, зокрема рибу, яйця, молоко та сир.
Коли рівень вітаміну D нормалізується, це неодмінно позитивно відобразиться на стані шкіри.