Концерти під час пандемії не такі небезпечні, як вважалось: дослідження
Хороші новини для організаторів концертів та музичних фестивалів і всіх, хто за ними сумував. Вчені кажуть, що за дотримання усіх заходів безпеки ризик зараження на таких подіях є мінімальним.
Група вчених з Університету Галле-Віттенберг ім. Мартіна Лютера (MLU) в Німеччині провела дослідження на експериментальному концерті в Лейпциг-Арена з метою визначення ймовірність зараження коронавірусом.
Також на тему: Відмова від планових операцій: які наслідки будуть для онкохворих
Що відомо про дослідження
Для цього були змодельовані декілька варіантів поведінки учасників концерту. Добровольців розділили на 3 групи:
- одні повинні були строго дотримуватися соціальну дистанцію,
- інші з послабленнями,
- треті не дотримуватися зовсім.
Всі учасники були в респіраторах і забезпечені флуоресцентними дезінфікуючими засобами та спеціальними засобами для контролю поширення аерозольних крапель і циркуляції повітря. Протягом 10 годин учасники пересувалися по концертному залу, відвідували буфет і туалети.
Важливо дотримуватися профілактики COVID-19
- За результатами дослідження вчені оцінили ймовірність поширення коронавірусу на такому заході від "низького" до "дуже низького" в тому випадку, якщо організатори забезпечать всіх необхідних заходів безпеки.
- А саме: якісну вентиляцію, обмежену кількість людей, можливість потрапити в зал через кілька виходів. Цікаво, що найбільша кількість особистих контактів відбувалася не під час концерту, а коли люди виходили із залу, обідали в буфеті та відвідували туалет.
- Дослідження ще не пройшло рецензування і наразі опубліковане у вигляді препринта. Представники концертної індустрії відреагували на нього з великим оптимізмом. Водночас в науковій спільноті до нього поставилися скептично і запропонували почекати результатів масштабніших досліджень.
Раніше Дозвольте нам виступати: Alyona Alyona висловилась проти заборони концертів – промовисте відео