Кому не можна робити вакуум живота
Ми прагнемо бути здоровими, стрункими і підтягнутими, мати гарне тіло і плоский живіт. Хтось для цього ходить у спортзал, правильно харчується, п’є достатню кількість води.
Боротьба з животом йде постійно, дієтологи рекомендують низку вправ, дієт, процедур.
Читайте також: Вісім міфів про косметику та шкіру, у які не варто вірити
Сьогодні ж дуже популярним є вправою "вакуум живота" або "вакуум в животі". Звісно, вона не нова, особливо для тих, хто займається йогою. Вправа активно розкручується на тематичних форумах, блогах, інстаграм-акаунтах, тощо.
Завдяки цій вправі залучаються глибокі м'язи живота, що не опрацьовуються під час звичних скручувань. В результаті за короткий час животик стає плоским і з бажаним рельєфом.
Але перед тим, як приступити до виконання вакууму, потрібно знати коли варто утриматися від цієї вправи, щоб не принести своє здоров'я в жертву красі.
У яких випадках протипоказаний вакуум живота:
1) При загостренні хронічних захворювань черевної і тазової області
2) При захворюванні органів шлунково-кишкового тракту (грижа стравохідного отвору діафрагми, гастрит, виразкова хвороба шлунка та дванадцятипалої кишки).
3) Протягом шести місяців після операцій на передній черевній стінці або тазової області.
4) Під час менструації і вагітності.
5) При глаукомі і підвищеному внутрішньочерепному тиску.
6) При ішемічній хворобі серця.
7) При артеріальній гіпертонії.
8) При серцевій недостатності і декомпенсованих вадах серця.
Після їжі робити вакуум не рекомендують. Найкраще робити цю вправу радять після пробудження, на голодний шлунок або через 3-5 годин після прийому їжі. ⠀
Якщо під час виконання вакууму ви відчуваєте дискомфорт або біль – не продовжуйте вакуум.
Більше новин, що стосуються лікування, медицини, харчування, здорового способу життя та багато іншого – читайте у розділі Здоров'я.
Важливо! Цей матеріал має винятково інформаційний характер і не може бути основою для встановлення діагнозу або медичних висновків. Публікації на сайті засновані на останніх актуальних і науково обґрунтованих дослідженнях у сфері медицини. Якщо Вас турбують проблеми зі здоровʼям, обов’язково зверніться до лікаря.