УКР РУС
12 січня 2021, 17:19
3

Кишківник та коронавірус: де зв'язок і яким чином мікробіом впливає на перебіг хвороби

Мікробіом кишківника може грати важливу роль у боротьбі організму з коронавірусною інфекцією та запобіганню важкому перебігу СOVID-19.

Мікробіом та імунітет

У кожної людини в кишківнику є унікальний набір бактерій, які мають значно важливішу роль, аніж може здатись, на перший погляд, зокрема мікробіом бере участь у модуляції імунної відповіді.

Дослідження Китайського університету Гонконгу доводить, що люди, які перехворіли на COVID-19, мали "значно змінений" склад мікробіому. Роботу опублікували в журналі British Medical Journal.

До теми Від чого залежить важкість перебігу коронавірусу: відомий ще один фактор

У людей, які мали проблеми з відмінною роботою кишківника, частіше реєстрували важкий перебіг COVID-19.

Це пов'язано з тим, що відсутність здорових мікробів сприяє зараженню клітин шлунково-кишкового тракту коронавірусом.

Як проводили дослідження

Команда з Гонконгу дослідила кров, кал та картки про хворобу 100 пацієнтів лікарні з COVID-19 у період з лютого по травень 2020 року.

27 з цих пацієнтів також надали зразки через 30 днів після проходження інфекції.

Під час дослідження також аналізували зразки від 78 людей без COVID-19, які брали участь у дослідженнях мікробіому організму ще до початку пандемії.

Що виявили вчені

  • Мікробіом кишківника може впливати на "тяжкість" перебігу COVID-19, ймовірно, через модуляцію імунної відповіді господаря.
  • Дослідники помітили, що у пацієнтів із COVID-19 знизився рівень кількох кишкових бактерій, які, як відомо, змінюють імунну відповідь людини.
  • Зміни бактеріального складу тривали щонайменше місяць після одужання.

Роль цитокінів

Зразки крові свідчать про те, що мікробний дисбаланс пов'язаний з вищим рівнем цитокінів, малих молекул, які є природною частиною імунної відповіді, але можуть спричинити пошкодження, якщо їх не регулювати належним чином.

Цитокіновий шторм — що це?
Це особливо небезпечна реакція імунної системи, її суть полягає в неконтрольованій активації цитокінами імунних клітин у вогнищі запалення і вивільненні останніми нової порції цитокінів
Цитокіновий шторм виникає на 7-10 добу у пацієнтів з пневмонією і коронавірусом – це критична доба, коли відбувається значне ослаблення імунної системи.

Це може призвести до гострого респіраторного дистрес-синдрому (ARDS), що може призвести до летального стану.

Якщо стан пацієнта погіршується до цього процесу важко втрутитися, тому нині запобігання цитокіновому шторму є основним напрямком досліджень лікування коронавірусу.

Важливо! Цей матеріал має винятково інформаційний характер і не може бути основою для встановлення діагнозу або медичних висновків. Публікації на сайті засновані на останніх актуальних і науково обґрунтованих дослідженнях у сфері медицини. Якщо Вас турбують проблеми зі здоровʼям, обов’язково зверніться до лікаря.