Імунна система сприяє виникненню алкоголізму

27 липня 2020, 15:11
Читать новость на русском

Активація імунної системи може посилити деякі шкідливі наслідки алкоголю, наприклад, залежність.

Вчені помітили, що алкоголь може збільшувати здатність викликати звикання, змінюючи геометрію мозку, зокрема сірої речовини, пише Eurekalert.

Також на тему: Яка денна норма алкоголю для чоловіків та жінок: експерти оновили рекомендації

Алкоголь як шкідлива речовина викликає активацію захисних клітин, що призводить до зміни їхніх біохімічних характеристик і форми від розгалуженої до більш округлої або амебоїдної форми.

Ця зміна в формі змінює геометрію позаклітинного простору, забезпечуючи більшу дифузію речовин, яка була б обмежена за відсутності алкоголю. Одним з цих речовин є дофамін, нейротрансмітер, який особливо важливий в процесах винагороди й залежності.

Залежність та імунна система

Збільшення концентрації й діапазону дифузії нейротрансмітерів, таких як дофамін, глутамат або нейропептиди, може перетворити слабкі корисні властивості алкоголю в потужні чинники в формуванні навичок вживання алкоголю, які в кінцевому підсумку призводять до залежності. Розуміння цих змін може допомогти в розробці більш ефективних методів лікування.

Це трансляційне дослідження показує, що в сірій тканині мозку людей і щурів, які регулярно п'ють, висока дифузність. Ці зміни з'являються незабаром після початку вживання алкоголю у щурів, зберігаються при ранньому утриманні як у гризунів, так і у людей і пов'язані з сильним зниженням позаклітинних просторових бар'єрів.