Назвали ідеальний час сніданку, щоб знизити ризик діабету

6 серпня 2024, 08:50
Читать новость на русском

Джерело:

HuffPost

Сніданок важливий прийом їжі, а тому пропускати його не варто, якщо ви дійсно турбуєтесь про своє здоров'я. Тим більше, що вчені виявили, що час сніданку може впливати на ризики захворіти на діабет.

Генетика, фізична активність і здорове харчування – фактори, які впливають на ризику розвитку діабету. Однак дослідження Барселонського інституту глобальної охорони здоров'я вказало на ще один важливий фактор: час першого прийому їжі. 

Дивіться також Знайшли горіх, який запобігає виникненню ожиріння та діабету

Що виявили вчені 

У дослідженні взяли участь понад 100 000 осіб. Результати показали, що сніданок до 9 ранку зменшує ризик розвитку діабету 2 типу на 59%. А це дуже навіть значний показник.

Сніданок може допомогти людям із діабетом більш ефективно підтримувати баланс глюкози в крові та запобігати високому рівню глюкози в крові,
– зазначили автори дослідження.

Чому це логічно 

Сніданок може допомогти контролювати вагу, якщо загальна кількість калорій, споживаних протягом дня, не перевищує норми. І навпаки, якщо ви пропускаєте ранковий прийом їжі, це впливає на рівень цукру в крові.

"Збалансований сніданок може допомогти позитивно вплинути на рівень інсуліну та цукру в крові. У вас буде більш стійкий рівень енергії", – наголосили вчені. 

Поради щодо харчування при діабеті

При діабеті важливо отримувати всі основні поживні речовини в тій же кількості, що і звичайна людина. Тож, якщо надмірної ваги немає, чи схильності до ожиріння, добова калорійність страв не повинна відрізнятися від норми.

Натомість кількість вуглеводів в їжі усе ж має відрізнятись. Відповідно до сучасних рекомендацій, продукти, що найкраще підходять при цукровому діабеті 1 типу, – це продукти так званої середземноморської дієти.

Варто надавати перевагу насиченим некрохмалистим овочам, складним вуглеводам та цільнозерновим продуктам. Також краще вживати вуглеводи у першій половині дня.

А тому, намагайтесь споживати до обіду – каші, фрукти, картоплю, молочку.

Важливо! Найвищий глікемічний індекс у вуглеводів, тому їх можна вживати до обіду, а після 17:00 вуглеводи і зовсім під забороною. Загрожує це стрибком цукру в нічний час, коли контролювати його рівень не вдається.