Хворобу Альцгеймера можна виявити на ранніх стадіях по очах

13 березня 2019, 10:44
Читать новость на русском

Вчені з Університету Дьюка виявили новий спосіб виявляти хворобу Альцгеймера на ранній стадії. Дослідники стверджують, що маркером розвитку хвороби є специфічні зміни сітківки очей.

У людей зі здоровим мозком мікроскопічні кровоносні судини утворюють щільну павутину в задній частині ока, це було видно у 133 учасників контрольної групи. В очах 39 осіб з хворобою Альцгеймера ця сітка була менш щільною і навіть місцями рідкою, пише EurekAlert!.

Читайте також: Канадські вчені створили ліки від втрати пам'яті

Автори нового дослідження заявили про те, що діагностика хвороби Альцгеймера за станом очної сітківки дозволяє засікти цю недугу задовго до зниження когнітивних функцій, що дає можливість запідозрити і виявити патологію.

Хвороба Альцгеймера - що це?
Це захворювання, яке виникає у людей у похилому віці. Воно характеризується послабленням функцій головного мозку. Через це людина не може піклуватися про себе самостійно – вона потребує постійного нагляду і сторонньої допомоги.

Хвороба Альцгеймера виникає через накопичення в нервових клітинах різного "білкового сміття" (тау-білки та білки бета-амілоїду), яке поступово вбиває нейрони в різних частинах мозку. Їх смерть веде до втрати пам'яті і старечого недоумства.

Зокрема, фахівці пропонують використовувати для цього оптичну когерентну томографію, за допомогою якої медики вивчають кровотік в капілярах задньої частини сітківки. Порушення в кровопостачанні сітківки може безпосередньо асоціюватися з розвитком хвороби Альцгеймера.

Більше новин, що стосуються лікування, медицини, харчування, здорового способу життя та багато іншого – читайте у розділі Здоров'я.