Харківська "Біолік" таки подала російську вакцину на реєстрацію в Україні: заява компанії
Харківське акціонерне товариство Біолік підтвердило, що 31 грудня подало до Міністерства охорони здоров'я заяву на реєстрацію російської вакцини від коронавірусу.
"Біолік" просить про реєстрацію російської вакцини
Заяву опубліковано на сайті компанії, пише 24 канал. "Біолік" також опублікувала відповідний документ, з яким вона звернулась до українського МОЗ. Заявку направили ще 31 грудня.
До теми Медведчук каже, що у Харкові просять зареєструвати російську вакцину: у компанії вже відповіли
У зв'язку з численними запитами адміністрація АТ Біолік повідомляє, що 31.12.2020 р. на адресу МОЗ України нами дійсно була відправлена заява про державну реєстрацію лікарського засобу – вакцини Гам-КОВІД-Вак, комбінована векторна вакцина для профілактики короновірусної інфекції, спричиненої вірусом SARS-CoV-2, виробництва ФДБУ "НДЦЕМ ім. М.Ф. Гамалеї", МЗ РФ",
– йдеться у повідомленні компанії.
Від коментарів в компанії утримуються, опублікували лише "заяву на реєстрацію лікарського засобу".
Що відомо про домовленість "Біолік" з Росією
Проросійський нардеп від ОПЗЖ Віктор Медведчук напередодні уже заявляв, що харківська компанія "Біолік" просила МОЗ зареєструвати в Україні російську вакцину "Спутник V", але тоді заяву спростували.
Втім така заява не є несподіванкою, ще на початку грудня глава Російського фонду прямих інвестицій Кирило Дмитрієв заявляв, що "Біолік" вже налагодив виробництво "Спутника V". За його словами, виробничі потужності компанії відповідають усім вимогам стандарту GMP.
Раніше прем'єр-міністр Денис Шмигаль заявив, що Україна не розглядає питання закупівлі російської "вакцини".
До теми Вакцина-новічок: "Медзакупівлі" про російський препарат від коронавірусу
Коротко про російську вакцину
- Ефективності російської вакцини не визнали світові країні.
- 60% росіян також не готові ризикувати та вакцинуватися "Супутником V".
- Вже відомо про сильні побічні ефекти від російської вакцини.
- Однак деякі країни готові розглядати варіант "Супутника V". Зокрема, Угорщина отримала російську вакцину і досліджує її.