Чи допомагає бустерна доза AstraZeneca проти штаму Омікрон: останнє дослідження

26 січня 2022, 11:02
Читать новость на русском

AstraZeneca провела клінічні випробування бустерної дози вакцини Vaxzevria проти 5 штамів коронавірусу. Зокрема, визначили ефективність бустеру проти штаму Омікрон.

Під час випробувань виявилось, що бустерна доза AstraZeneca посилює імунну відповідь проти штамів Бета, Дельта, Альфа, Гамма та Омікрон.

До теми Pfizer і BioNTech почали клінічні випробування особливої вакцини проти Омікрону

Попередні результати клінічного дослідження з безпеки та імуногенності продемонстрували, що третя бустерна доза вакцини Vaxzevria, розроблена компанією AstraZeneca спільно з Оксфордським університетом, сприяє посиленню імунної відповіді проти штамів Бета, Дельта, Альфа та Гама вірусу SARS-CoV-2. За даними окремого аналізу зразків, посилення імунної відповіді також було продемонстровано стосовно штаму Омікрон,
– заявили в компанії.

Посилює імунітет навіть після Coronavac

Дослідження проводилось на людях, щеплених препаратами AstraZeneca, Coronavac та мРНК-вакцинами. Згідно з даними компанії, бустер AstraZeneca посилює імунну відповідь незалежно від того, якими вакцинами людина зробила перших 2 дози.

Отримані результати доповнюють раніше отримані докази на користь застосування третьої дози вакцини Vaxzevria незалежно від схеми первинної вакцинації. З огляду на термінову потребу в бустерній дозі компанія надає ці додаткові дані в органи охорони здоров'я в усьому світі,
– йдеться в повідомленні.

Зверніть увагу: нині дослідження доступне лише у вигляді препринта  – нині воно приходить експертну оцінку у журналі The Lancet.

Виконавчий віцепрезидент підрозділу досліджень і розробок біологічних лікарських засобів компанії AstraZeneca сер Мене Пангалос наголосив, що компанія "продовжить подання заяв до регуляторних органів у всьому світі для можливості застосування вакцини як третьої бустерної дози".

Що варто знати про вакцину AstraZeneca

  • Препарат під назвою Vaxzevria розробила компанія AstraZeneca спільно з Оксфордським університетом.
  • Вакцина отримала умовну реєстрацію або дозвіл на екстрене використання у більш ніж 90 країнах.
  • Препарат схвалила Всесвітня організація охорони здоров'я.
  • Vaxzevria зареєстрована в Україні для екстреного застосування та використовується для імунізації населення.