Ні, не до смерті: учені з'ясували, до чого сниться випадіння зубів

12 вересня 2024, 08:53
Читать новость на русском

Джерело:

Frontiers in Psychology

Існує досить поширення переконання, що якщо уві сні ви бачите, як у вас випадає зуб, це погана прикмета. Мовляв, випадіння зубів віщує смерть, недугу чи інші жахливі речі. Та вчені з'ясували, що все набагато простіше.

Своє відкриття представили дослідники з Ізраїлю. Щоб розгадати цю загадку вони провели експеримент за участі понад 200 студентів. 

Дивіться також Стать, вік та гроші: вчені зʼясували що найбільше впливає на якість вашого сну

Спершу студенти заповнили анкети про теми своїх сновидінь, рівень стресу і якість сну, а також про їхній стан та відчуття в зубах.

Скільки людей бачили у сні випадіння зубів 

Цікаво, що згідно з отриманими даними, близько 40% людей хоча б один раз бачили сновидіння про випадіння зубів, а 8,2% стикалися з цим регулярно. Учені наголосили, що це абсолютно не відповідає гіпотезі безперервності, згідно з якою сни мають відображати реальні переживання. 

Натомість дослідники виявили, що сни про випадіння зубів можуть бути пов'язані з фізичними відчуттями.

Подразнення зубів після пробудження корелювало з частотою снів про втрату зубів. Цікаво, що такі сни не були пов'язані з психологічним стресом і не мали зв'язку з конкретними симптомами психічних станів.

Річ у фізіології 

Учені переконані, що сни про випадіння зубів можуть бути відображенням реальних фізичних відчуттів людини, як от скреготіння зубами під час сну, при цьому сама людина не завжди їх усвідомлює, бо міцно спить.

Під час сну наш мозок перебуває у двох основних станах: швидкий сон (сон, що характеризується швидким рухом очних яблук) та повільний сон (сон без швидких рухів очей).

Чому нам сниться те, що сниться

Під час сну мозок перебуває у двох станах:

  • швидкий сон – характеризується швидким рухом очних яблук;
  • повільний сон – без швидких рухів очей.

У досліджені 2017 року вчені виявили, що може мозкова активність протягом швидкої та повільної фази снів може передбачити, що саме нам буде снитись. У ході експерименту вчені будили людей серед ночі та запитували, що саме вони бачили уві сні.

І під час швидкої, і упродовж повільної фази сну, що частіше бачили сни, коли хвилі мозку знаходились на низькій частоті.

Коли вони були сильніші люди доповідали, що не бачили снів.