До чого може призвести постійно закладений ніс
Джерело:
ScinceAlertХронічний риносинусит, який викликає постійну закладеність носа і головні болі, тепер пов'язали зі змінами в активності мозку.
Постійний нежить може провокувати нейробіологічні зміни
Результати представили американські вчені, вони сподіваються, що це допоможе пояснити деякі з ефектів стійкого запалення: труднощі з концентрацією уваги, проблеми зі сном та запаморочення.
Увага Страждають не лише легені: які ще наслідки перебігу COVID-19 в українців
Це також важливо для розуміння хронічного стану та ефективних способів його лікування.
Це перше дослідження, яке пояснює хронічне запалення носових пазух в контексті нейробіологічних змін,
– зазначила отоларинголог Арія Джафарі з Вашингтонського університету.
Попередньо вчені уже знали, що пацієнти з синуситом часто звертаються за медичною допомогою не тому, що у них нежить і тиск в носових пазухах, а тому, що хвороба впливає на їхню взаємодію з навколишнім світом. Звісно, це погіршує якість їхнього життя.
Деталі дослідження:
- Дослідники залучили до дослідження 22 людини, які мали хронічний риносинусит і 22 людини з контрольної групи, без запалень носових пазух.
- Дані сканували за допомогою МРТ, щоб порівняти кровотік й активність нейронів у головному мозку.
Результати експерименту
У людей, які мали запалення носових пазух виявили нижчий функціональний зв'язок в лобно-тім'яній мережі, вищий функціональний зв'язок в мережі режиму за замовчуванням і нижчу функціональну зв'язність в мережі значущості (яка відповідає за зовнішні стимули, спілкування і соціальну поведінку).
Вчені зауважили, що відмінності були більш вираженими у людей з важчою формою риносинуситу.
Когнітивні здібності не постраждали
Тож, підвищені і знижені ділянки активності в мозку можуть бути причиною симптомів, на які скаржаться люди.
Натомість у 22 учасників з хронічним риносинуситом не зафіксували будь-яких ознак зниження когнітивних функцій у тестах. Враховуючи той факт, що учасники були молодого віку (25 – 30 років) вчені припустили, що спад когнітивних здібностей може відбутися в більш пізньому віці.