Діти з ожирінням мають пошкоджений мозок

27 листопада 2019, 11:46
Читать новость на русском

Ті діти, які страждають від ожиріння мають пошкодження гіпоталамуса – зони мозку, що відповідає за голод.

Бразильські вчені провели МРТ-сканування 120 дітей, які показали, що ожиріння взаємопов'язане з незворотним пошкодженням найважливіших зон мозку.

Також на тему: Чому ожиріння матері може нашкодити дитині

У підлітків з великими обсягами зайвої ваги спостерігалися видимі ознаки руйнування в зонах мозку, що відповідають за контроль апетиту, емоцій і задоволення. МРТ-скани також продемонстрували ушкодження в областях, які важливі для швидкості мислення. Можливо саме тому діти з ожирінням частіше отримують погані оцінки. Про це повідомляє Science Daily.


Ожиріння небезпечне для дітей

Автори дослідження вважають, що постійний прийом їжі у таких дітей провокує запальну реакцію в мозку, через що організм починає вбивати здорові тканини. Крім того, при великих обсягах зайвої ваги відбувається надлишкове виробництво гормону голоду лептину, який ще більше посилює замкнуте коло ожиріння.

Автори дослідження з Університету Сан-Паулу в Бразилії вважають, що ожиріння може спровокувати безліч потенційно смертельно небезпечних ускладнень в дорослому житті, включаючи хвороби серця, інсульти, гіпертонію, діабет другого типу і рак.

Наші знімки показують позитивну кореляцію між змінами мозку і гормонами на кшталт лептину та інсуліну. Є зв'язок з запальними маркерами, що дозволяє припустити існування процесу нейрозапалення,
– розповіла співавторка дослідження докторка Памела Бертолацці (Pamela Bertolazzi).

Більше новин, що стосуються лікування, медицини, харчування, здорового способу життя та багато іншого – читайте у розділі Здоров'я.