В організмі людини знайшли ділянку, яку не вражає коронавірус
Рогівка ока, ймовірно, не піддається інфікуванню патогеном коронавірусу. То чи означає це, що захисні окуляри медикам не потрібні?
Дослідники з Вашингтонського університету в Сент-Луїсі виявили, що рогівка — прозорий купол в передній частині ока, що закриває райдужну оболонку і зіницю — в експериментах виявилася стійкою до коронавірусної інфекції, хоча висновки є лише попередніми, пише Scince alert.
Читайте також Що таке колективний імунітет та чи зупинить він пандемію COVID-19, – пояснення Супрун
Наші результати не доводять, що всі рогівки стійкі, але всі протестовані нами рогівки донорів були стійкі до нового коронавірусу,
– розповів мікробіолог Джонатан Дж. Майнер.
В експериментах з використанням тканини рогівки від 25 осіб-донорів, а також рогівки мишей, дослідники піддали тканини ока трьом окремим вірусам: SARS-CoV-2, вірусу Зика і вірусу простого герпесу 1 (HSV-1).
В ході дослідження виявили, що у рогівках, які використовували для експерименту, герпес і вірус Зика здатні відтворюватися в тканині, але у випадку інфікування SARS-CoV-2 – вчені не виявили ніяких ознак відтворення вірусу в рогівці ока.
Новий коронавірус, схоже, не може проникати через рогівку,
– резюмував автор дослідження, офтальмолог Раджендра С. Апте.
Потенційний молекулярний інгібітор вірусів в очах, який називається інтерфероном лямбда, був здатний обмежувати зростання вірусу HSV-1 і вірусу Зика в рогівці людини, але блокування білка, схоже, не збільшувало здатність SARS-CoV-2 до реплікації.
Дослідники припускають, що стійкість рогівки людини до коронавірусу, "ймовірно, регулюється окремим антивірусним шляхом".
Ми досі не знаємо, що це за шлях, для підтвердження цих результатів потрібні детальні дослідження,
– додали вчені.
Іншими словами, медичні працівники не повинні відмовлятися від захисних окулярів, і поки вчені не з'ясують деталей.