Як укласти декларацію з сімейним лікарем під час війни

2 серпня 2022, 07:53
Читать новость на русском

Джерело:

МОЗ України

Мільйони українців залишили свої домівки через загарбницьку війну, яку розв'язала росія проти України. Багато вимушених переселенців втратили зв'язок зі своїми лікарями.

Які послуги можна отримати без декларації 

У відомстві зазначили, що українцям, які переїхали в інше місто чи область і потребують допомоги сімейного лікаря, можна звернутися у найближчу амбулаторію або центр первинної допомоги. Для цього не потрібна нова декларація. 

Читайте також: Ляшко розповів, скільки українців евакуювали на лікування у ЄС

Медичні послуги, які передбачені Програмою медичних гарантій, залишаються безкоштовними.

Наприклад, безоплатно можна отримати огляд і консультацію лікаря первинної медичної допомоги, зробити аналіз крові чи кардіограму, пройти вакцинацію, передбачену Національним календарем щеплень, отримати рецепти за програмою "Доступні ліки" чи направлення до вузьких спеціалістів тощо,
– зазначили в МОЗ. 

Як підписати декларацію з лікарем 

У випадках, коли ви втратили зв'язок зі своїм сімейним лікарем, можна підписати нову декларацію. Для цього з собою потрібно мати:

  • оригінал паспорта або іншого документа, що посвідчує особу пацієнта та/або його законного представника;
  • оригінал реєстраційного номера облікової картки платника податків;
  • свідоцтво про народження дитини, якщо укладаєте декларацію для дитини.

Після цього лікар має роздрукувати декларацію, а пацієнту потрібно перевірити правильність заповнення та підписати документ. Один примірник залишається пацієнтові, інший – у медичному закладі.

При цьому, де б пацієнт не обирав лікаря – у державній лікарні, приватному центрі чи серед ФОП – порядок заповнення та подання декларації незмінний.