Чому виникають чорні цятки та як з ними боротися

3 жовтня 2019, 20:41
Читать новость на русском

На нашій шкірі є ділянки з найбільшим скупченням сальних залоз – це Т-зона, середня лінія грудей, між лопатками, в області вушних раковин і на волосистій частині голови.

Тут знаходиться близько 400-900 сальних залоз на 1 сантиметр квадратний. Більша частина з них постійно виділяє шкірне сало, безперервно. Всього у дорослої людини його секретується близько 20 грамів на добу, розповіла дерматолог Анна Харитонова.

Читайте також: Які звички негативно впливають на шкіру

При цьому у людей з жирною шкірою є особливості будови сальних залоз. Вони більше за розміром, секретують більшу кількість шкірного сала, воно відрізняється навіть за хімічним складом.

Саме ці особливості і пояснюють механізм утворення чорних крапок і розширених пор.

Як з'являються чорні цятки?

Шкірного сала багато. Воно накопичується всередині залози, заповнюючи всю її порожнину. Поступово секрет змішується з роговими лусочками (клітинами поверхневого шару шкіри), стає густим і погано виводиться на поверхню. Він тисне на навколишні тканини і в кінцевому підсумку призводить до розширення гирла волосяного фолікула. Це і є розширені пори.


Чорний колір секрету, який ми бачимо в центрі – це не пил і не бруд. І це не пов'язано з окисленням шкірного сала, як вважалося раніше. Всьому виною пігмент меланін, саме він дає цей темний колір. Так утворюються "чорні точки", вони ж – відкриті комедони.

Але найсумніше, це те, що всі ці особливості – кількість, розмір сальних залоз, рівень секреції – обумовлена генетично. Тому ніяких чарівних диво-засобів, які здатні назавжди очистити і звузити пори немає і бути не може. Жирна шкіра ніколи не стане сухою. Це все одно, що змінити колір очей.

Як запобігти виникненню чорних цяток?

1. Правильне і м'яке очищення шкіри. Не мило, не звичайний гель для душу, а саме спеціальні засоби, які не будуть роздратовувати ваші сальні залози своїм агресивним впливом і тим самим посилювати їх секрецію

2. Якщо ви користуєтеся тоном / сонцезахистом, то введіть у свій етап очищення гідрофільною олією. Спершу очищаємо нею, а залишки видаляємо м'яким засобом (гель / пінка).

3. У вашому догляді повинні бути засоби з саліциловою кислотою. Добре, якщо це будуть пілінги з цим компонентом. Використовувати 1 раз на 7-10 днів.

4. Ретіноїди. Цей унікальний інгредієнт не тільки впливає на відлущування й оновлення шкіри, але ще й сприяє нормалізації роботи сальних залоз.

5. Не користуйтеся часто очисними смужками. Вони не тільки роздратовують шкіру, але і можуть при регулярному застосуванні розтягувати пори.

6. Не тисніть чорні цятки самостійно Краще зверніться до хорошого косметолога.

Більше новин, що стосуються лікування, медицини, харчування, здорового способу життя та багато іншого – читайте у розділі Здоров'я.