Чому треба їсти клітковину та де її знайти: пояснення Супрун
За даними досліджень, ті люди, які постійно вживають клітковину, майже на 25% рідше помирають, ніж ті, хто її не споживав, або споживав дуже мало.
Про це розповіла в.о. міністра охорони здоров’я Уляна Супрун на своїй сторінці у Facebook.
Окрім того, клітковина містить багато вітамінів, мінералів та сполук і дає тривале відчуття ситості. Її можна знайти у фруктах, овочах, цільнозернових продуктах, горіхах, насінні, сої та бобах.
Читайте також: Що таке селен та чому він важливий для організму
Регулярне вживання багатої на клітковину їжі суттєво знижує ризики появу серцево-судинних хвороб, діабету 2-го типу, ожиріння та деяких видів раку, а також позитивно впливає на тривалість життя.
За словами фахівців Управління продовольства і медикаментів США, середня добова норма клітковини повинна становити 25 грамів на день, якщо ви споживаєте близько 2 тисяч калорій на день.
Клітковина дає тривале відчуття ситості
Рекомендована кількість споживання клітковини:
- для діабету – 30-50 г на добу — сприятиме зниженню рівня цукру в крові;
- ожиріння – 20-27 г на добу — через тривале насичення сприятиме зменшенню спожитих калорій;
- хвороб серця – 13-33 г на добу — може покращити рівень жиру в крові та зменшити запалення.
Збільшуйте кількість клітковини у раціоні поступово, пийте достатньо рідини, намагайтесь їсти на перекус горіхи (якщо немає на них алергії) та додавайте висівки і насіння до домашньої випічки (також можна використовувати цільне борошно замість білого).
Більше новин, що стосуються лікування різноманітних захворювань, медицини в Україні, здорового способу життя та харчування, вагітності та пологів, відкриттів у сфері медицини та багато іншого – читайте у розділі Здоров'я.