Чому люди стають агресивними в натовпі
Кожна людина хоча б раз у житті помічала, як у неї виникає незрозуміле роздратування щодо інших людей. А через 15-20 хвилин з’являється виразне бажання з ким-небудь зчепитися, тільки дай привід.
Всі навколо несподівано починають здаватися ворогами, які хочуть нас чомусь образити. Лікар-психотерапевт Геннадій Авер’янов зазначає, що у голові інших людей відбувається те саме.
Читайте також: Як правильно вчитися новому: неочікувані висновки
Сутички, дрібна лайка або скандал спалахують в чергах в обов'язковому порядку
Те саме відбувається і дуже наповненому людьми транспорті, де перепалки і взаємне роздратування є постійним фоном.
А вже якщо хтось ще і витріщився на людину, то взагалі пар може піти з вух. Тому багато людей не люблять громадський транспорт в годину пік і виходять з нього з почуттям засмученості та поганим настроєм.
Що ж відбувається з нашою психікою в таких обставинах?
Насправді, все що ми відчуваємо в ситуаціях скупчення людей з незнайомими, це сильна внутрішня агресія. Більш того, в біології агресивна поведінка визначається як швидке скорочення дистанції контакту. Тобто будь-який чужак швидко наближається до наших особистих кордонів – це пряма агресія, на яку варто дати негайну відповідь. Тому люди і відчувають як злість і роздратування.
При цьому неважливо, чи ці наміри ворожі чи ні. Вторгнення в особистий простір людини – це напад. Пильний погляд в очі від чужинця передує агресії. При цьому свідомість в курсі, що все в порядку і ми в безпеці, але вдіяти з агресивним інстинктом нічого не можемо.
Залишається тільки усвідомленим зусиллям відволікати себе на нейтральну діяльність, наприклад читання або використанням телефону.
Більше новин, що стосуються лікування, медицини, харчування, здорового способу життя та багато іншого – читайте у розділі Здоров'я.