Чому чоловіки живуть менше за жінок: пояснення вчених
Дослідники зі Швеції знайшли підтвердження тому, чому організм жінки відрізняється вищою життєстійкістю за організм чоловіка.
Вони встановили, що, всупереч давнім припущеннями, Y-хромосома не обмежується жменькою чоловічих завдань, пише Independent.
Читайте також: Вчені встановили, хто живе довше: віряни чи атеїсти
Серед завдань – вказівка частин чоловічого тіла в розвиненому ембріоні або поповнення запасу сперми у дорослої людини.
Нові дані свідчать про те, що Y-хромосома бере участь в наборі найважливіших завдань загального інтересу у чоловіків, таких як зростання ракових клітин, збереження артерій чистими і блокування наростання амілоїдних бляшок у мозку.
Клітини тіла починають спонтанно відкидати копії Y-хромосоми, іноді швидко, іноді повільно. Цей акт хромосомного розсіювання, мабуть, ставить під ризик розвитку у чоловіків хвороби Альцгеймера, лейкемії та інших розладів.
Професор Ларс Форсберг переконана, що втрата Y-хромосоми з віком пояснює дуже велику частку збільшення смертності серед чоловіків у порівнянні з жінками. Такі мутації виникають у процесі поділу соматичних клітин і поступово накопичуються до зрілого віку. Саме у літніх чоловіків фіксується втрата лейкоцитами хромосоми.
Більше новин, що стосуються лікування різноманітних захворювань, медицини в Україні, здорового способу життя та харчування, вагітності та пологів, відкриттів у сфері медицини та багато іншого – читайте у розділі Здоров'я.