Буде соціальний колапс: чим загрожує зрив медреформи
Конституційний суд розглядає подання про конституційність закону "Про медичну реформу". Якщо закон визнають неконституційним – реформу скасують. Активісти побоюються, що таке рішення суду стане абсолютним реваншем ексрегіоналів.
Про це в ефірі 24 каналу сказав голова Координаційної ради благодійної організації "100% життя" Дмитро Шерембей.
Зверніть увагу В Україні 40% людей не підтримують продовження медреформи: опитування
Які наслідки для медреформи
Голова ради благодійної організації вважає: якщо реформу визнають неконституційною – "це буде соціальний колапс". І він пояснив, чому:
► Понад 25 тисяч лікарів сімейної практики зараз мають зарплату від 15 до 26 тисяч завдяки реформі. Вони одразу анулюються.
► Повернеться рабська вертикальна система підкорення. По суті, головні лікарі стануть "власниками" інших лікарів.
► Понад 30 мільйонів людей, які вже підписали декларації й отримують медикаменти за системою "Є ліки" й загалом усі послуги, які сплачувала держава – усе це анулюється.
"У такий спосіб, ми повертаємося в Радянський Союз, тільки гірше. Тому що, коли посередині року трапляється такий обвал – це, по суті, соціальний вибух. Його, ймовірно, робити навмисне перед місцевими виборами. І загалом для того, щоби розхитати ситуацію в Україні. Важливо, що за цим "терактом" стоїть "Партія регіонів", – наголосив Шерембей.
Він вважає, що саме вони хочуть повернути "корупційне корито", з якого вони за рік отримували від 50 до 60 мільярдів тіньових платежів. Тому, саме "Партія регіонів" втратила це "корито" в результаті реформи, бо вже не потрібно платити ніяких хабарів.
Зараз вони роблять усе можливе, щоби це повернути і створити соціальну напругу,
– сказав Шерембей.
Що відомо про скасування другого етапу реформування медичної системи?
Другий етап розпочався 1 квітня, він передбачав реформування вторинної ланки. Але його заблокували. Після критики прихильників змін у Кабміні почали говорити, що реформу продовжать, але зі змінами, які насамперед стосуються фінансування.Влада запевняє, що робить це все, щоб уникнути масового звільнення медиків.
Ексочільниця МОЗ Уляна Супрун попередила, що Зеленський, і Радуцький, і Степанов захищають тільки власні політичні інтереси та статус-кво давно чинних у регіонах медичних еліт і фармацевтичної мафії.
Дивіться відео розмови 24 каналу з Дмитром Шерембеєм: