Зима, мороз та алергія: як вона проявляється на холод та як вберегтись

24 грудня 2019, 07:30
Читать новость на русском

У багатьох людей у холодну пору року виникають неприємні симптоми. При контакті незахищеної шкіри з холодом з’являються сухість, лущення та тріщини.

Причому реакція відбувається не тільки на вулиці, але й при контакті з холодними рідинами та предметами. Тож розберімось, що це таке та чому виникає.

Також на тему: Алергія на шкірі: чому виникає, як виглядає та чим лікувати

Алергія чи ні?

Щоб це зрозуміти, потрібно розібратися, що таке алергія. Це реакція імунної системи на якісь чужорідні речовини, які потраплять в тіло людини.

Холод – це не речовина, а лише подразник, тому термін "алергія на холод" є не зовсім коректним. Правильно називати це захворювання ксерозом шкіри або контактним дерматитом.

Що викликає "алергію на холод" (контактний дерматит)?

Насправді це може бути не лише холод, чинником виникнення може бути й вітер та інше:

  • Контакт з хімічними речовинами. Найчастіше з цим захворюванням стикаються, люди, які мають постійний контакт з водою, мийними засобами та антисептиками.
  • Порушений шкірний бар'єр. У людей з цією проблемою виникають багато захворювань на шкірі.

Симптоми "алергії на холод"

Прояви цього захворювання дуже неприємні і викликають багато незручностей для людей, які з цим зіштовхнулись.


Алергія на холод може завдавати багато неприємностей \ unsplash.com

Алергія на холод – симптоми
  1. Дрібні висипання, які сверблять;
  2. Почервоніння;
  3. Іноді присутні досить великі пухирці – "холодова кропив'янка";
  4. З'являється лущення;
  5. Сохне шкіра;
  6. З'являються тріщини (іноді дуже глибокі, до крові).

Як лікувати "алергію на холод"?

Перш за все потрібно захистити шкіру від дії подразників.

1. Як тільки починається похолодання – одразу починайте використовувати засоби на жирній основі – це допоможе відновити ліпідний баланс шкіри.

2. Рукавички мають стати головним елементом вашого гардеробу. Ні в якому разі не забувайте про них.

3. Як рукавички так і креми – завжди мають бути поряд: носіть його з собою, залиште один біля раковини, на роботі та в спальні.

4. Після кожного миття посуду використовуйте зволожувальний жирний крем.

5. Якщо щось миєте, то робіть це в рукавичках, ваша шкіра занадто ніжна для такої роботи. Спочатку вдягніть бавовняні, а на них вже гумові.

6. В період загострення використовуйте препарати на основі диметиндену малеату, наприклад, Феністил гель. Він швидко* допомагає при алергічних подразненнях невеликих ділянках шкіри.* Мається на увазі, що починає діяти вже через кілька хвилин, згідно з інструкцією для медичного застосування.

Більше новин, що стосуються лікування, медицини, харчування, здорового способу життя та багато іншого – читайте у розділі Здоров'я.

Феністил – швидка* дія при свербежі, необширній сонячній еритемі, неускладнених невеликих опіках шкіри, алергічному подразненні невеликих ділянок шкіри та укусах комах.

*Мається на увазі, що починає діяти вже через кілька хвилин після нанесення, згідно з інструкцією для медичного застосування лікарських засобів.

Реклама лікарських засобів. Перед застосуванням необхідно проконсультуватися з лікарем та обов’язково ознайомитись з інструкцією для медичного застосування лікарських засобів Феністил Емульсія, емульсія шкірна 0,1% для зовнішнього застосування Р.П. UA/13867/01/01, Наказ МОЗ України №1925 від 30.08.2019 та Феністил Гель, гель 0,1% для зовнішнього застосування, Р.П. UA/0894/01/01, Наказ МОЗ України №728 від 04.04.2019. Торгові марки належать або використовуються за ліцензією групою компаній GSK. Повідомити про небажане явище чи скаргу на якість продукту Ви можете в ТОВ "ГлаксоСмітКлайн Хелскер Юкрейн Т.О.В." за тел. (044) 585-51-85 або на e-mail: oax70065@gsk.com.