8 корисних порад, які зроблять вашу пробіжку легкою та правильною
Джерело:
ЕдинственннаяВи можете захоплюватись вечірніми або ранковими пробіжками, або ж взагалі не згадувати про їхнє існування. Проте варто знати, що біг – вид занять, який підходить далеко не всім. Тому потрібно пам’ятати декілька правил, які допоможуть зрозуміти вам, чи варто продовжувати тренування.
Існують декілька правил, які обов'язково потрібно враховувати у пробіжках, щоб уникнути травм і зміцнити здоров'я.
Читайте також: Підраховано ідеальну формулу тренувань, яка завжди триматиме тіло у формі
Правило 10%
Пам'ятайте, якщо ви прагнете збільшувати дистанції, то варто додавати до кожного щотижневого кілометражу лише на 10% від вашої попередньої відстані.
Виявляється, якщо ви занадто швидко будете збільшувати собі дистанцію, то значно збільшиться ризик травм при бігу. І пам'ятайте, що чим довший забіг, тим повільнішим повинен бути ваш темп.
Правило 2 годин
Між прийомом їжі та бігом обов'язково має пройти 2 години. Приблизно за цей час їжа повинна добре засвоїтися і перетравитися. Краще не ризикуйте своїм здоров'ям, оскільки недотримання такого правила може призвести до спазмів або навіть до блювоти.
Читайте також: Як харчуватися при занятті бігом: відповідь фітнес-експертів
Правило вітру
Кумедне правило, проте справді, якщо під час пробіжки вітер на вулиці дме вам в спину – він вас прискорить, а якщо вітер зустрічний – лише сповільнюватиме. Тому намагайтеся бігти в одному напрямку з вітром, щоб не витрачати енергію даремно.
Правило ходьби
Це дуже важливе правило – починати пробіжку з 10-хвилинної ходьби. Ця так звана розминка підготує ваше тіло до тренування, збільшуючи кровотік і підвищуючи температуру м'язів.
Також і після пробіжки необхідно злегка походити. Раптова зупинка руху може викликати ряд неприємностей: від спазмів в ногах до непритомності.
Правило 10 градусів
Це правило вас точно здивує – для бігових тренувань одягайтеся так, ніби на вулиці на 10 градусів тепліше. Ця хитрість допоможе вам в розпал пробіжки. Тому у холодні дні одягайте легкий, але теплий і дихаючий верх, а в теплі дні – легкий одяг, який добре поглинає і випаровує піт. Також рекомендується в теплі дні одягати світлі речі.
Правило легких днів
Після важкого тренувального дня робіть собі подарунок у вигляді одного легшого дня. Ви можете його зробити коротким або робити пробіжку в повільному темпі. Якщо під час бігу вас щось болить, колить, то наступні два дні постарайтеся відпочити.
Правило повних речень
Одним з важливих правил є можливіть говорити повними реченнями під час пробіжок. Тобто коли ви тренуєтесь, але не в силах зв'язати і двох слів, це означає, що ви бігли швидше свого допустимого темпу, а це вже може позначитися на вашому здоров'ї.
Правило семи років
У це складно повірити, але професійні бігуни покращують свої результати протягом семи років. Вчені твердять, що за їхніми підрахунками саме після закінчення семи років бігун показує свій кращий результат.
Читайте також: "Невидима гімнастика" для підтягнутого живота: як правильно тренуватись