10 причин їсти вівсянку кожен день
Як би діти не старались відмовити батькам в проханні їсти вівсянку, все ж варто її полюбити через декілька її корисних властивостей. Вона додає енергії, захищає від різних вірусів і покращує травлення.
А ще якщо ви поєднаєте з вівсянкою улюблені фрукти та додатки, то вівсянка вам здаватиметься не такою вже й поганою.
10 причин починати ваш день з вівсянки
З вівсянкою легко худнути
Вівсянка за своїми поживними якостями ні разу не поступається іншим корисним сніданкам. В ній міститься особливий вид розчинної клітковини – бета-глюкан, що стимулює вироблення гормону, який відповідає за апетит. Після ранкової вівсянки відчуття повного шлунку і ситості може тривати до декількох годин, позбавляючи від згубних перекусів і зайвих калорій.
Вівсянка знижує тиск
В журналі American Journal of Clinical Nutrition оприлюднили результати тестів, згідно з якими ефективність вівсянки аналогічна лікам, що знижують рівень кров'яного тиску. Так що як мінімум гіпертонікам включити корисну кашу в щоденний раціон буде не зайвим.
Вівсянка налагоджує метаболізм
Як відомо, вівсянка багата клітковиною, причому як розчинною, так і нерозчинною. Перша форма покращує мікрофлору кишечника, а друга – налагоджує його перистальтику.
Читайте також: Що таке метаболізм і як його прискорити: рекомендації дієтолога
Вівсянка очищує від токсинів
Можна побачити, що вівсянка і живить організм, і допомагає йому позбутися від "сміття", – виводить токсини та прочищає артерії від надлишків жиру.
Вівсянка бореться з безсонням та поганим настроєм
Такі процеси відбуваються через те, що овес допомагає виробленню "гормону ситості": він не тільки контролює апетит, але і є антидепресантом. Більш того, вівсянка, приготована на вечерю, вирішить проблеми з поганим сном. Адже в ній також міститься вітамін B6, який стимулює мелатонін (гормон сну) і пригнічує серотонін, нестача якого веде до безсоння.
Вівсянка регулює рівень цукру і холестерину
Напевне, ви щоразу дивуєтесь, коли читаєте про корисність вівсянки. Адже це так. По-перше, у цієї культури низький глікемічний індекс, а по-друге, та сама розчинна клітковина позитивно впливає на рівень цукру у всіх, хто їсть вівсянку систематично, а не тільки для тих, хто страждає від діабету, і на додачу овес активно знижує холестерин.
Вівсянка захищає від вірусів та бактерій
А зараз це є чи не найважливіше. В осінню пору, коли люди починають "підхоплювати" різні віруси, чудовою "панацеєю" для імунітету стане вівсянка. Все той же бета-глюкан тренує природні захисні сили організму і його опірність інфекціям і вірусам.
Читайте також: Сирна дієта: як досягнути бажаного результату лише за три дні
Вівсянка знижує ризик розвитку онкології
Вчені з Голландії та Великобританії довели прямий зв'язок між споживанням їжі, збагаченої клітковиною, і зниженням ризику розвитку раку (10 грамів клітковини знижують ризик на 10%). А у вівсянці клітковини хоч відбавляй.
Вівсянка покращує пам’ять та концентрацію
Вівсянка справді допомагає швидше розвиватися мозку і центральній нервовій системі. Вона зміцнює нейрони, вуглеводи дають мозку енергію, а вітамін В1 активізує кровопостачання мозку, за рахунок чого поліпшуються пам'ять і концентрація.
Вівсянка є чудовим джерелом енергії
Чому з вівсянки краще починати день, а не є її в обід? Спортсмени знають це напевно: вівсянка – ідеальний енергетик, який містить всі вітаміни групи B, фосфор, кальцій, залізо, магній, мідь, калій, натрій і клітковину, що зберігаються в організмі протягом тривалого часу.