Зроблено в Україні: Амосов одним з перших в СРСР почав проводити операції на серці

13 вересня 2014, 22:17
Читать новость на русском

Видатний український хірург Микола Амосов одним з перших у Радянському Союзі почав проводити операції на серці і першим у світі розробив протезування клапанів серця, на яких не утворювалися тромби.

На його рахунку тисячі врятованих життів. У своїй роботі він поєднав дві освіти — медичну та інженерну. Паралельно з операціями вчений спроектував апарат штучного кровообігу, який уперше побачив у Мексиці на конгресі хірургів.

За три роки Амосову вдалося відтворити винахід і це при тому, що розробки проводились без необхідних матеріалів. Допомагала винахідливість. Так, відомо, що для перших серцевих клапанів Амосов використав клаптики нейлонової сорочки, яку привіз з Італії.

Хірург особисто провів 6 тисяч операцій, а через створений ним Інститут серцево-судинної хірургії пройшло 80 тисяч пацієнтів. До прикладу, це населення міста Ніжин. У холі інституту неодмінна висіла табличка "Прошу подарунків персоналу не робити, окрім квітів".

До речі, сам Амосов проводив операції навіть у віці 80 років. А все тому, що вів здоровий спосіб життя і навчав інших. Його рецепт довголіття — фізичне навантаження, обмеження в харчуванні, загартовування та правильний відпочинок. Для підтримки власного здоров'я щоранку виконував 10 вправ по 100 разів. Його книга "Роздуми про здоров'я" вийшла тиражем у 7 мільйонів примірників.