Хвороба Альцгеймера є найчастішою причиною недоумства, що розвивається в похилому віці. Перші симптоми можуть з'явитися вже після 40 років, а після 70-річного віку частота захворювання доходить до 30%.
Також на тему: Знайшли простий спосіб зупинити прогресування хвороби Паркінсона
Сьогодні відомо, що у людей, які найактивніше займаються розумовою діяльністю протягом життя, зниження когнітивних функцій відбувається на 32% повільніше. У тих, хто мало читає, пише, отримує й обробляє недостатньо інформації, деменція розвивається швидше.
Як відбувалося дослідження
Вчені вважають, що нескладна розумова активність, така як читання, ігри в карти та головоломки може продовжити здоров'я мозку навіть у людей старше 80 років. У своєму новому дослідженні вони зібрали та проаналізували дані 1,9 тисячі осіб, середній вік яких склав 80 років. Ні у кого з них не діагностували деменцію.
На початку дослідження вчені провели опитування учасників про те, як часто вони читали книги, грали в шахи, карти або збирали головоломки минулого року. Добровольці також повідомили про свою розумову та пізнавальну активність в дитинстві, в зрілому і середньому віці.
Розумова активність зменшує ризик Альцгеймера
- За 6,8 року спостережень у 457 учасників була діагностована хвороба Альцгеймера.
- Вчені виявили, що у людей з найбільшою розумовою активністю деменція розвивалася в середньому в 94 роки.
- У тих, хто менше тренував свій мозок або не робив цього зовсім, це захворювання з'явилося на п'ять років раніше, у 89 років.
Автори дослідження також вивчили мозок 695 учасників, які померли під час дослідження і не виявили зв'язку з когнітивною активністю і маркерами хвороби Альцгеймера, таких як бета-амілоїдні бляшки.