Раптова і несподівана смерть немовлят, причини якої можна пояснити, найчастіше відбувається через випадкову асфіксії (перекриття дихальних шляхів) під час сну.

Також на тему: Як часто у дітей виникає постковідний синдром

Як відбувалося дослідження

У новій роботі вчені з американських Центрів профілактики та контролю захворювань (CDC) розглянули близько 5 тисяч випадків раптової й несподіваної смерті немовлят, які відбулися в США з 2011 по 2017 рік. Причина 82% з них залишилася незрозумілою.

Для більшої частини смертей, які були включені в дослідження, було докладний опис обставин. Вчені виявили, що близько 70% померлих дітей спали в умовах, які не відповідають рекомендаціям безпеки, запропонованим Американською академією педіатрії. Серед дітей, причину смерті яких пояснити не вдалося, менше 2% спали в повністю безпечних умовах.

Небезпека м'якої постілі

Смерті, які значилися як пояснені (їх було 18%), приблизно в трьох чвертях випадків були пов'язані з перекриттям дихальних шляхів дитини м'якими постільними речами. У 13% ​​випадків асфіксія була імовірною, але не встановленою причиною смерті.

Що стосується м'яких постільних речей, то це зазвичай ковдри, подушки та м'які бортики. Спільний сон батьків з дітьми в одному ліжку рідко обходиться без подушок і ковдр,
– зазначили науковці.

Вони додали, що ліжка і дивани самі по собі можуть становити небезпеку через м'якість оббивки. Батьки часто надають великого значення позі, в якій спить дитина, але забувають про м'яку постіль.