Журналістам програми "Ранок" на 24 каналі вдалося зв'язатись із жителем Азербайждану Ельчіном Аміровим.

Важливо Коронавірус у Європі та світі: на якому місці за числом хворих перебуває Україна

Він розповів, що зараз у країні вже 4-й місяць триває карантин. Якийсь час були пом'якшення, але потім стався спалах захворюваності, тому що багато людей випустили на вулицю після довгої паузи.

За теперішніми даними, у країні більше тих, хто одужав, ніж хворих на COVID-19,
– ствердив Аміров.

Чи правда, що влада приховує справжні цифри захворюваності?

"Я не думаю, що до цього твердження можна ставитись серйозно. Оскільки з моменту першого дня карантину у світі ми постійно чуємо якість версії, теорії змов. Проте я не думаю, що в нас схильні до того, щоби щось приховувати від людей. Безумовно, ввели найвищі міри покарання тим, хто не дотримується карантину", – наголосив Аміров.

Він також зазначив, що спалах коронавірусу в країні був на початку червня. Тоді ж ввели жорсткіші карантинні обмеження. Сам чоловік працює з дому вже від квітня й готовий дотримуватись обмежень "лиш би пандемія швидше закінчилась".

Це трохи лячно, коли ти просто виходиш у магазин і бачиш людей без масок, які нехтують засобами захисту,
– ствердив Аміров.

Мешканець Азербайджану впевнений, що зараз усе залежить від самих людей. Усе в наших руках – чим більше ми себе захищатимемо й дотримуватимемось правил, тим менше ми будемо сидіти вдома на карантині.

Як люди дотримуються карантину

За його словами, спочатку люди не дотримувались маскового режиму й інших заходів – вони просто не розуміли, що відбувається.

"Сьогодні все стало більш явним, бо захворіло багато людей, близьких людей. Усі стали більш відповідальними", – підсумував Аміров.

Мешканець Азербайджану розповів про ситуацію з коронавірусом в країні: відео

Що відомо про ситуацію з COVID-19 в Азербайджані?

Перший випадок зараження коронавірусів в Азербайджані виявили 28 лютого 2020 року.

З 14 березня в країні був введений особливий режим, що включав низку заходів соціальної ізоляції, а з 24 березня — особливий карантинний режим.

З 27 квітня влада почала поетапне пом'якшення обмежень, після чого інфекція стала знову поширюватися.

З 5 червня щодня реєстрували понад 300 випадків зараження, а 23 червня добовий показник вперше перевищив 500.

19 серпня вперше за місяць добовий приріст числа нових випадків зараження знову опустився нижче 400. Крім того, протягом останніх 5 днів показник тих, хто видужав за добу перевищує кількість інфікованих.