Зелений туризм: де в українських селах можна відпочити тілом і душею
Для тих, хто хоче відпочити на природі, насолодитися мальовничими краєвидами та просто зануритися в атмосферу українського села, зелений туризм — це ідеальний варіант. Куди втекти від міської метушні та турбот – читайте в матеріалі журналістів сайту "24".
Зелений туризм, а саме відпочинок у сільській місцевості, особливо привабливий для жителів невеликих міст і мегаполісів. Адже городянам так хочеться відпочити подалі від задушливого міста, вдихнути чисте повітря лісів, пройтися босоніж зеленою галявиною, випити джерельної води, а якщо пощастить – назбирати місцевих грибів та ягід. Вирушивши на "зелений" відпочинок, можна пізнати традиції сільського краю та опанувати деякі ремесла. І навіть – навчитися доїти корову. За цим і їдуть на відпочинок у село.
Закарпатська область
Зелений туризм на Закарпатті розвинений найбільше
Закарпатська область славиться своїми надзвичайно мальовничими краєвидами, більшу частину яких займають гори. Найпопулярнішими для відпочинку є села біля річок, озер та власне гір. Тут можна рибалити, збирати гриби, малину, ожину, чорниці та лікарські рослини. За бажанням такі дари лісів можна висушити й на зиму уже мати вітаміни.
Також в багатьох селах Закарпаття є унікальні старовинні церкви, пам’ятники природи та історії. Серед них є чи не єдині в Європі, наприклад, музей ковальської справи "Кузня Гамора" в селі Лисичево Іршавського району, а також музей сплаву лісу на річці Чорна Міжгірського району.
Також Закарпатська область багата на лікувальні мінеральні води. Їх тут аж 360. Тому тут можна й підтягнути своє здоров’я.
Де можна відпочити у садибі в селі на Закарпатті:
Свіже повітря, джерельна вода, домашнє харчування (закарпатська, угорська, румунська, словацька кухні) зустрінуть вас у садибі "Лісовий горішок" у селі Оріховиця (10 км від міста Ужгорода). Якщо забажаєте – тут для вас організують екскурсію до "Каменя щастя" або як ще його називають – "Каменя бажань" чи "Каменя закоханих". За переказами, ще в старі часи місцеві жителі біля цього каменя загадували бажання. А сім'ї, у яких не було дітей, бажали біля каменя народження дитини. І, на диво, бажання, зазвичай, збувалися.
Недалеко від садиби в лісі є барвистий водоспад "Крижаник", Чорний каньйон зі скельними масивами, реліктовий дуб, якому понад 500 років. Влітку тут пропонують пішу екскурсію по лісу до папоротевих галявин, лісових ожинних плантацій. Тому сумувати точно не доведеться.
Чим цікава ця садиба? Тут, у прямому значенні цього слова, є "Лісова", "Березова", "Мисливська", "Гуцульська" та "Горіхова" кімнати. Інтер’єр кожної кімнати має свій етнічний колорит та стиль.
Орієнтовна вартість проживання на двох осіб – 350-450 грн на добу. За бажанням можна замовити харчування (вартість обговорюється індивідуально).
Львівська область
Стрийсько-Сянська верховина, Турківський район Львівської області
Давня земля Галичини пропонує туристам мальовничі краєвиди Сколівських Бескидів, селища Славського, чудодійні джерела мінеральних вод Моршина та Трускавця. А ще – етнографічну екзотику Лемківщини й Бойківщини, давні городища й замки, музеї, виставки, театральні й музичні фестивалі.
Де можна відпочити у садибі в селі на Львівщині:
Серед гір, поблизу річки Дністер, у селі Головецько, Старосамбірського району Львівської області, розташована "Екосадиба". Тут пропонують проживання в автентичній бойківській хаті, яка зберегла дух старовини і збудована винятково з натуральних матеріалів. А також в "Екосадибі" обіцяють навчити писати писанки, ткати на автентичному ткацькому верстаті, робити ляльки-мотанки.
Вінницька область
Через густі порослі лісу на Вінниччині протікає річка Бушанка
Проліскова сторона, степи, соняшникові поля та блакить волошок. Поділля здавна вабить своєю багатою, розкішною природою та різноманітними ландшафтами. У річках і ставках Вінниччини, а їх більше тисячі, водяться короп, карась, сом, лящ, окунь, щука, судак та інша риба. Як не згадати тут знамениті печери в Нагорянах, територія якого була козацьким осередком і, за свідченням істориків, у цьому місці збиралися свого часу гайдамаки. А ще – Зелені криниці, що живлять витоки ріки Рось у Погребищенському районі, Гайдамацький яр і скельний храм Буші (III-IVст), де, до речі, вчені досі губляться в здогадах щодо авторства, значення предметів та часу створення видовбаної на скелі картини.
Де можна відпочити у садибі в селі на Вінниччині:
Наприклад, у садибі "Хатина над скелями", що в селі Буша, Ямпільського району Вінницької області. Садиба розташована на території двох державних заповідників: історико-культурного "Буша" і геологічного "Гайдамацький яр". Господарі садиби пропонують рибалку, сплав по річці на човнах, відпочинок у скельній бані, відвідини скельного святилища мiфологiчного бога Перуна. Також звідси вас не відпустять, якщо ви не скуштуєте домашнього виноградного вина.
Вартість проживання влітку: за 1 особу на добу – 70 грн. Триразове харчування коштуватиме 100 гривень.
Київська область
Річка Ірпінь, що протікає на Київщині
Якщо немає можливості податися у Карпати чи в інші гарні місця, можна порелаксувати й неподалік Києва. Найпопулярнішим місцем у цьому краї можна вважати мальовничу Десну. Вода, збагачена йодом, красива природа, можливість порибалити, а то й піти на полювання, припадуть до душі не одному туристу. Красу вихідного дня можна відчути й на річці Ірпінь, неподалік однойменного міста.
Де можна відпочити у садибі в селі на Київщині:
Наприклад, у селі Білогородка Києво-Святошинського району, на правому березі річки Ірпінь. Погостити можна у садибі сім’ї Пащенків. Родзинкою цієї садиби є бджолотерапія: бджоловжалення, бджололежаки, масаж. Також тут можна попаритися у бані на дровах. Сама садиба оздоблена у стилі "кантрі" різноманітними старожитностями.
Вартість оздоровчих процедур: господарі пропонують полежати на бджолиних лежаках за 100 грн на годину та 300 грн – за цілу ніч.
Полтавська область
Полтавщина – край українського духу та красивої природи
Полтавщина пропонує туристам відпочинок на мальовничих берегах Хорола, Сули та Псла, чудодійну миргородську мінеральну воду, знайомство із столицею українського гончарства у селі Опішня. Цей край просякнутий козацьким духом і народними віруваннями. Саме тут знаходиться відомий курорт Миргород.
Якщо будуть сили й бажання – можна також відвідати музей гончарства, історико-культурний заповідник "Поле Полтавської битви", музей-садибу Івана Котляревського, заповідник-музей Миколи Гоголя, Мгарський монастир, Спаську церкву, Полтавський Хрестовоздвиженський монастир.
Де можна відпочити у садибі в селі на Полтавщині:
Зануритися у світ природи можна у Кибинській садибі, що в селі Кибинці, Полтавської області. Тут усе своє: у саду ростуть яблуні, абрикоси, полуниці, малина, смородина. Все це можна куштувати. А також тут вас пригостять вирощеними на власному городі овочами та фруктами.
Вартість проживання: 500 грн з людини на добу, у ціну входить проживання, харчування, масаж.
Список мальовничих місць для відпочинку в українських селах можна продовжувати до безкінечності. Адже у кожному регіоні, області, знайдуться господарі, котрі запрошують до себе на обійстя "скуштувати" сільського життя. Тому обирайте географічно зручне для вас розташування й насолоджуйтеся романтикою природи, краси та спокою.
Читайте також: Маловідомі дива України: унікальний ліс, енергетична Мекка та український вулкан